00:28 19 جنوری 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ستاره مسلمان باشگاه فوتبال آرسنال می‌گوید از واکنش آرسنال به آزار و اذیت مسلمان اویغور ناراحت است و شعار " جان مسلمانان مهم است" را برای دنیا مهم می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک، ستاره مسلمان توپچی‌های لندن می‌گوید از واکنش آرسنال به اظهارنظرهای او درباره سرکوب مسلمانان اویغور در چین ناراحت است. اوزیل با اشاره به این که او چندی پیش علیه آنچه سرکوب مسلمانان اویغور توسط دولت چین می‌خواند اعتراض کرد.

باشگاه لندنی اما از اظهارات او نه تنها حمایت نکرد بلکه خود را کنار کشیده و گفت نمی‌تواند درباره مسائل سیاسی اظهارنظر کند چرا که فوتبال و سیاست را از هم جدا می‌داند. اوزیل در صحبت تازه‌ای در این خصوص اظهار داشت:«همه انسانها برابر هستند. مهم نیست رنگ پوست شما یا مذهب تان چیست. چه مسلمان باشید یا مسیحی یا یهودی، چه سفید باشید چه سیاه یا هر رنگ دیگری‌، همه ما یکی هستیم.»

او در ادامه اظهار داشت:«حرف‌های من علیه مردم چین نبود. علیه کسانی بود که با مسلمانان اویغور اینطور رفتار می کنند و هیچکس هم به آنها کمک نمی کند حتی کشورهای اسلامی. ای کاش مردم همان اعتراضی که بابت قتل جرج فلوید در آمریکا نشان دادند را در این مورد هم نشان می دادند. آرسنال بازیکنان و هواداران مسلمان زیادی دارد و این خیلی مهم است که دنیا بگوید جان مسلمانها هم مهم است"»

 

مرتبط:

سفرِ اوزیل به زادگاهش پس از خط خوردن از فهرست جام حذفی
دیدار اوزیل با سرمربی باشاک شهیر؛ جدایی در راه است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر