11:32 19 سپتمبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

این پرسش در ذهن بسیاری از کارشناسان و فوتبالستان جهان است که اگر لیونل مسی بارسلونا را ترک کند، چه کسی لایق پوشیدن شماره 10 خواهد بود؟

به گزارش اسپوتنیک، فکر کردن به شماره 10 بارسلونا مترادف شده با فکر کردن به لیونل مسی. فوق ستاره بارسلونا دوازه فصل است که این شماره ارزشمند را به تن داشت. فوق‌ستاره آرجنتینی با شماره 10 افسانه‌ای که دیگر اسطوره‌های بارسا را به یاد می‌آورد، وارد زمین شد.

اکنون اگر خداحافظی مسی از بارسلونا قطعی شود، پوشیدن شماره 10 پس از او برای هر بازیکنی تبدیل به یک کار بسیار سخت می‌شود و البته تا همیشه شاید خیلی‌ها شماره 10 بارسا را فقط با نام مسی به خاطر بیاورند. حالا شماره 10 بارسا با تصویر و تکنیک مسی به یادها آورده می‌شود. کاپیتان بارسلونا این شماره را تبدیل به بخشی از هویت خود و البته نام مسی را تبدیل به بخشی از هویت شماره 10 در تاریخ فوتبال کرد.

بازیکنی که پس از او این پیراهن را بپوشد، فشار سنگینی را متحمل خواهد شد، چراکه به‌جز مسی بسیاری دیگر از کسانی که این شماره را در بارسلونا به تن داشته‌اند همگی ستاره‌های تیم بوده‌اند. از شایعه‌ای که این روزها در مورد درخواست مارتین بریتویت مهاجم دانمارکی بارسلونا برای پوشیدن شماره 10 بارسا بعد از مسی ارائه کرده، اگر بگذریم و آن را در فقط در حد یک شوخی بدانیم.

اگر مسی به منچسترسیتی برود، تیمی که این روزها بیش از هر مقصد دیگری برای او محتمل است، شماره 10 را از دوست قدیمی و هموطنش سرخیو آگوئرو خواهد گرفت و به نظر می‌رسد که آگوئرو با کمال میل این کار را انجام خواهد داد. در اینتر، دیگر مقصد احتمالی مسی هم یک آرجنتینی دیگر یعنی لائوتارو مارتینز پیراهن 10 را به تن دارد، بازیکنی که بارسلونا هم با او وارد مذاکره شده و حتی گفته می‌شد که خود مسی پیشنهاد مذاکره با او را به باشگاه ارائه کرده است.

در یوونتوس هم این شماره بر تن پائولو دیبالا آرجنتینی است و در پاری‌سن‌‌جرمن دوست صمیمی مسی یعنی نیمار شماره 10 می‌پوشد. نه تنها در بارسلونا بلکه تقریباً در همه تیم‌ها، شماره 10 پیراهنی است که با معانی بسیار و تاریخچه‌ای از بازیکنان بزرگ و تأثیرگذار همراه است، هرچند که کمتر کسی در جهان فوتبال وجود دارد که در مقام تأثیرگذار بودن و ستاره بودن حتی به نزدیکی‌های لیونل مسی برسد و با او قابل مقایسه باشد.

ابر ستاره بارسلونا با این شماره بر پشت پیراهنش به 48 جام رسیده است که شامل جوایز انفرادی و تیمی می‌شود، آماری که فقط اسطوره‌های تاریخ فوتبال توانایی رسیدن به نزدیکی آن را دارند.

مرتبط:

آمادگی سیتی برای مراسم معارفه مسی + عکس
مسی: من خود را دیگر بازیکن بارسلونا نمی دانم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر