14:14 19 جنوری 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رییس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از تاخیر برگزاری مقدماتی جام جهانی 2022 به دلیل ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، قرار است این مسابقات در ماه دسامبر به میزبانی قطر برگزار شود اما اینفانتینو در این خصوص گفت: لازم است به برخی کشورها و کنفدراسیون‌ها فرصت بدهیم که مسابقات خودشان را تکمیل کنند.

جیانی اینفانتینو رییس فیفا در این خصوص گفت:«با توجه به بحران کرونا مسابقات داخلی و قاره‌ای با تاخیر برگزار می‌شود و به همین دلیل احتمالا مجبور به تعویق مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها خواهیم بود. شاید این بازی‌ها در ماه ژانویه سال 2021 برگزار شود. لازم است در این خصوص با سایر کنفدراسیون‌ها مشورت کنیم چرا که می‌خواهیم تصمیم مفید و درستی در این خصوص گرفته شود.»
وی در ادامه افزود:«من نگرانم. این یک مشکل واقعی است، به ویژه اگر ویروس کرونا ضعیف نشود و نتوانیم در شرایط عادی مسابقات را برگزار کنیم. کشورهای اروپایی رقابت خود را از سر گرفتند. ما تابع مقامات بهداشتی هستیم و نمی‌توانیم خیلی چیزها را تحمیل کنیم. ما پیش‌بینی کرده‌ایم که در جنوری 2022 پنجره بین‌المللی جدیدی برگزار شود و مسابقات مقدماتی در جون به پایان  برسد.»

در همین حال، کنفدراسیون فوتبال آسیا هم مقدماتی جام جهانی را به تعویق انداخت. مقدماتی آسیا برای جام جهانی 2022 فیفا در حال حاضر در مرحله مرحله گروهی مرحله دوم است و 40 کشور هنوز درگیر آن هستند. تیم‌ها نیز 3 یا 4 مسابقه برای بازی دارند.

 

 

 

مرتبط:

رسمی: زمان دقیق شروع و پایان جام جهانی 2022 قطر مشخص شد + عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر