05:04 05 دسمبر 2020
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

خبیب نورماگومدوف ستاره UFC به دلیل اظهارات اسلام ستیزانه رییس جمهور فرانسه؛ واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک؛ خبیب نورماگومدوف پس از غلبه بر جاستین گتجی آخر هفته گذشته در UFC بر علیه اظهارات امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه واکنش نشان داد.

ماکرون در اوایل ماه جاری در یک سخنرانی گفت که "اسلام دینی است که امروز در همه جای دنیا دچار بحران شده است."

این امر به دنبال سربریدن یک معلم مکتب در حومه پاریس ‌که وی به دانش آموزان کاریکاتور پیامبر محمد (ص) را در درس آزادی بیان نشان داده بود، رخ داد.

اوایل این هفته در حمله مشکوک به حمله تروریستی سه نفر دیگر با چاقو در نیس کشته شدند.

ماکرون درباره این حمله گفت: "به وضوح این فرانسه است که مورد حمله قرار گرفته است. اگر ما مورد حمله قرار می‌گیریم این به خاطر ارزش‌های ما، تحمل ما برای آزادی، توانایی داشتن آزادی باور در خاک ماست. و امروز دوباره آن را با وضوح می‌گویم: ما هیچ زمینه‌ای نمی‌دهیم."

و خبیب که شنبه هفته گذشته پس از پیروزی بر جاستین گتجی با شور و نشاط بازنشسته شد، با انتقاد از این نظرات در یک پست اینستاگرامی نوشت: "خداوند چهره این کثیف و همه پیروان او را که تحت شعار آزادی بیان، احساسات را آزرده می‌کنند ، مسخ کند. بیش از 1.5 میلیارد مسلمان. خداوند متعال آنها را در این دنیا و دنیای دیگر تحقیر کند. خداوند در محاسبه سریع است و شما آن را خواهید دید. ما مسلمان هستیم، ما پیامبر خود محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) را بیش از مادران، پدران، فرزندان، همسران و سایر افراد نزدیک به قلب‌مان دوست داریم. باور کنید این تحریکات به آنها بازخواهد گشت هدف همیشه برای خداپسندان است."

پست ستاره UFC با آیه‌ای از قرآن و همچنین تصویری از ماکرون همراه با حکاکی یک کفش در صورت او همراه نشر شد.

خبیب پس از آنکه رکورد حرفه‌ای MMA خود را به 29 پیروزی متوالی (0 باخت) قابل توجه رساند از این ورزش خداحافظی کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر