08:59 15 جون 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

تیبو کورتوا در این فصل بیشتر از حد تصور گل خورده است که نسبت به فصل قبل افت او و مشکلات خط دفاعی تیم را نشان می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک؛ عملکرد تیبو کورتوا در فصل 2019/20 عالی بود و پیروزی وی در جام زامورا برای پیروزی رئال مادرید در لالیگا سانتاندر کلید بود. با این وجود دیواری که وی در آخرین دوره ساخته در فصل 2020/21 به سرعت در حال فروپاشی است.

پس از این‌که در دوره گذشته فقط 20 گل در 34 مسابقه دریافت کرد و آلفونس آرئولا چهار گل دیگر خورد، آمار نشان داد که دروازه‌بان رئال فقط 0.59 گل در هر مسابقه دریافت کرده است. این رکورد باعث کسب دوران برندگی جایزه زامورا از سوی یان اوبلاک از 2015 تا 2019 شد.

با این حال، این سومین جام قهرمانی زامورا توسط کورتوا بود که در دوران حضور در اتلتیکومادرید نیز دوبار آنرا به دست آورد.

در هشت مسابقه در این فصل، کورتوا فعلا 9 گل دریافت کرده که چهار گل آن در برابر والنسیا رقم خورده است.

میانگین او در حال حاضر 1.13 گل در هر بازی است، در حالی‌که اوبلاک مانند همیشه قابل اعتماد بوده و در این مدت به طور متوسط ​​0.29 گل در هر بازی دریافت کرده است.

الکس ریمیرو تقریباً به همین اندازه چشمگیر بوده و در 9 مسابقه فقط چهار گل دریافت کرده است که تقریبا برابر با 0.44 گل در هر بازی است.

علی‌رغم افت فُرم، تعداد کمی از آنها کورتوا را مقصر لغزش لوس بلانکوس در این دوره می‌دانند، زیرا ساختار دفاعی پیش روی او به راحتی وجود ندارد.

از قضا، دروازه‌بان بلجیمی در مجموع بیشتر از ریمیرو و اوبلاک سیو کرده که به شما نشان می‌دهد فرصت‌های مخالف او در هر مسابقه است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر