به گزارش اسپوتنیک؛ در حالیکه بازیهای جام ملتهای اروپا 2020 از امسال به سال 2021 میلادی منتقل شد، یوفا امروز تاریخهای دقیق برگزاری را مشخص کرد که به اساس آن قرار است این رقابتها بین 11 جون و 11 جولای 2021 برگزار شود.
برنامه جدید یوفا یورو 2020 تأیید شده در حالیکه 12 شهر میزبان همان برنامههای از قبل تعیین شده خواهند بود.
قرعه کشی
گروه A (رُم / باکو): ترکیه، ایتالیا(میزبان) ولز، سوئیس
گروه B (کپنهاگ / سن پترزبورگ): دانمارک (میزبان)، فنلاند، بلجیم، روسیه (میزبان)
گروه C (آمستردام / بخارست): هالند (میزبان)، اوکراین، اتریش، مقدونیه شمالی
گروه D (لندن / گلاسگو): انگلستان (میزبان)، کرواسیا، اسکاتلند (میزبان)، جمهوری چک
گروه E (بیلبائو / دوبلین): اسپانیا(میزبان)، سویدن، پولند، اسلواکی
گروه F (مونیخ / بوداپست): مجارستان (میزبان)، پرتگالل (مدافع عنوان قهرمانی)، فرانسه، آلمان (میزبان)
مرحله گروهی
جمعه 11 جوزا
گروه A: ترکیه و ایتالیا (21:00 به وقت رُم)
شنبه 12 جوزا
گروه A: ولز و سوئیس (15:00 به وقت باکو)
گروه B: دانمارک و فنلاند (18:00 به وقت کپنهاگ)
گروه B: بلجیم و روسیه (21:00 به وقت سن پترزبورگ)
یکشنبه 13 جوزا
گروه D: انگلستان و کرواسیا (15:00به وقت لندن)
گروه C: اتریش و مقدونیه شمالی (18:00 به وقت بخارست)
گروه C: هالند و اوکراین (21:00 به وقت آمستردام)
دوشنبه 14 جوزا
گروه D: اسکاتلند و جمهوری چک (ساعت 15:00 به وقت گلاسکو)
گروه E: پولند و اسلواکیا (18:00 به وقت دوبلین)
گروه E: اسپانیا و سویدن (21:00 به وقت بیلبائو)
سه شنبه 15 جوزا
گروه F: مجارستان و پرتگال (18:00 به وقت بوداپست)
گروه F: فرانسه و آلمان (21:00 به وقت مونیخ)
چهارشنبه 16 جوزا
گروه B: فنلاند و روسیه (15:00 به وقت سن پترزبورگ)
گروه A: ترکیه و ولز (18:00 به وقت باکو)
گروه A: ایتالیا و سوئیس (21:00 به وقت رم)
پنجشنبه 17 جوزا
گروه C: اوکراین و مقدونیه شمالی (15:00 به وقت بخارست)
گروه B: دانمارک و بلجیم (18:00 به وقت کپنهاگ)
گروه C: هالند و اتریش (21:00 به وقت آمستردام)
جمعه 18 جوزا
گروه E: سویدن و اسلواکیا (15:00 به وقت دوبلین)
گروه D: کرواسیا و جمهوری چک (18:00 به وقت گلاسکو)
گروه D: انگلستان و اسکاتلند (21:00 به وقت لندن)
شنبه 19 جوزا
گروه F: مجارستان و فرانسه (15:00 به وقت بوداپست)
گروه F: پرتگال و آلمان (18:00 به وقت مونیخ)
گروه E: اسپانیا و پولند (21:00 به وقت بیلبائو)
👏 👏 👏 C'est fait pour l'Écosse 🏴 🏴 🏴 25 ans après!
— UEFA EURO 2020 🇫🇷 (@EURO2020FR) November 12, 2020
Qualification dans le Groupe E de l'#EURO2020 avec Angleterre, Croatie et République tchèque ✌️
Calendrier 👉 https://t.co/Vppr3ysWZ7 pic.twitter.com/6rTbjwjLDn
یکشنبه 20 جوزا
گروه A: ایتالیا و ولز (18:00 به وقت رم)
گروه A: سوئیس و ترکیه (18:00 به وقت باکو)
دوشنبه 21 جوزا
گروه C: مقدونیه شمالی و هالند (18:00 به وقت آمستردام)
گروه C: اوکراین و اتریش (18:00 به وقت بخارست)
گروه B: روسیه و دانمارک (21:00 به وقت کپنهاگ)
گروه B: فنلاند و بلجیم (21:00 به وقت سن پترزبورگ)
سه شنبه 22 جورا
گروه D: جمهوری چک و انگلستان (21:00 به وقت لندن)
گروه D: کرواسیا و اسکاتلند (21:00 به وقت گلاسکو)
چهارشنبه 23 جوزا
گروه E: اسلواکی و اسپانیا (18:00 به وقت بیلبائو)
گروه E: سویدن و پولند (18:00 به وقت دوبلین)
گروه F: آلمان و مجارستان (21:00 به وقت مونیخ)
گروه F: پرتگال و فرانسه (21:00 به وقت بوداپست)
👏 👏 👏 C'est fait pour la Slovaquie 🇸🇰 @sfzofficial
— UEFA EURO 2020 🇫🇷 (@EURO2020FR) November 12, 2020
Qualification pour l'#EURO2020 dans le Groupe E (Espagne, Suède et Pologne)!
Deuxième phase finale d'affilée ✌️
Calendrier 👉 https://t.co/Vppr3ysWZ7 pic.twitter.com/bXKJCi07zL
(دو تیم برتر هر گروه به علاوه چهار تیم برتر در ردههای سوم قرار خواهند گرفت.)
روزهای استراحت در 24 و 25 جولای
مرحله حذفی
دور یک شانزدهم
شنبه 26 خرداد
2A در مقابل 2B (آمستردام)
1A در مقابل 2C (لندن)
یکشنبه 27 جوزا
1C در مقابل 3D / E / F (بوداپست)
1B در مقابل 3A / D / E / F (بیلبائو)
دوشنبه 28 جوزا
5 2D در مقابل 2E (کپنهاگن)
1F در مقابل 3A / B / C ( (بخارست)
سه شنبه 29 جوزا
1D در مقابل 2F (18:00 (دوبلین)
1E در مقابل 3A / B / C / D ( (گلاسکو)
Le calendrier complet de @equipedefrance dans le Groupe F est désormais connu 🇫🇷🇩🇪🇵🇹🇭🇺 #EURO2020
— UEFA EURO 2020 🇫🇷 (@EURO2020FR) November 12, 2020
Quelle place pour les Bleus ___💬 pic.twitter.com/5OORVtmxOn
روزهای استراحت در 30 جون و 1 جولای
یک چهارم نهایی
جمعه 2 سرطان
QF1: برنده 6 در مقابل برنده 5 (سن پترزبورگ)
QF2: برنده 4 در مقابل برنده 2 (مونیخ)
شنبه 3 سرطان
QF3: برنده 3 در مقابل برنده 1 (باکو)
QF4: برنده 8 در مقابل برنده 7 (رم)
روزهای استراحت در 4 و 5 جولای
نیمه نهایی
سه شنبه 6 جولای
SF1: برنده QF2 مقابل برنده QF1
چهارشنبه 7 جولای
SF2: برنده QF4 در مقابل برنده QF3 (لندن)
روزهای استراحت در 8، 9، 10 جولای
دیدار فینال
یکشنبه 11 جولای
برنده SF1 مقابل برنده SF2 (لندن)