16:34 18 جنوری 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پس از آزمایش مثبت دیگو مارادونا در استفاده از داروی ممنوعه "افدرین" در جام جهانی 1994 دیگر او هرگز به ایالات متحده برنگشت.

به گزارش اسپوتنیک، آزمایش دیگو مارادونا برای استفاده از داروی ممنوعه "افدرین" در جام جهانی 1994 ایالات متحده (پس از بازی دوم آرجانتین در مرحله گروهی مقابل نیجریه) مثبت بود. در نتیجه بازیکن ستاره از تیم جدا شد و از حضور در جام جهانی و ایالات متحده محروم گردید.

افدرین یک داروی ضد احتقان بینی است که برای درمان اشتام، تب و آلرژی استفاده می‌شود، بنابراین وقتی نتایج مثبت شد او استفاده از هرگونه ماده غیرقانونی را انکار کرد: "من عمدا از هیچ دارویی استفاده نکردم، داروی ضد احتقان بود که استفاده کردم. آنها پاهای من را قطع کردند."

ممنوع از ایالات متحده

پس از محرومیت از حضور در جام جهانی در سال 1994 مارادونا ویزا خود را از دست داد و دیگر هرگز قدم به آمریکا نگذاشت. وی در سال 2018 تلاش کرد ویزا برای ورود به ایالات متحده دریافت کند اما یک بار دیگر رد شد زیرا وی به رئیس جمهور دونالد ترامپ توهین کرد. هنگامی که در ونزوئلا بود در مصاحبه ب ا "تله‌شور" گفت: "دونالد ترامپ یک عروسک است."

این یک توهین رایج در آرجانتین است که به افرادی که تحت فرمان دیگران هستند به عنوان عروسک اشاره می‌کنند. متأسفانه مارادونا پس از 26 سال از آخرین قدم گذاشتن در ایالات متحده پس از ایست قلبی در 25 نوامبر درگذشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر