08:06 27 جنوری 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس، ادینسون کاوانی مهاجم شیاطین سرخ را به خاطر نشر موضوعی در شبکه‌های اجتماعی به نژاد پرستی متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، چند هفته قبل و پس از پیروزی برابر ساوتهمپتون که یونایتد با نتیجه 2-3 به برتری رسید و گُل پیروزی بخش را کاوانی در آن دیدار را به ثمر رساند، این مهاجم  عکس پُست کرد که یکی از طرفدارانش در اینستاگرام زیر عکس شادی گل مهاجم اروگوئه‌ای نوشته بود «اینطوری می‌خواهمت ماتادور».

کاوانی دقایقی بعد در پاسخ به این هوادارش نوشت «ممنون کاکاسیاه» و ایموجی دست دادن در کنار آن گذاشت.

پاسخ کاوانی به پیام آن هوادار رنگ و بوی نژادپرستانه داشت و به همین دلیل این بازیکن به درد سر افتاد و اتهام نژادپرستی به او زده شد.

حالا پس از چند هفته کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس، رسماً ادینسون کاوانی را به خاطر نشر چنین مطلبی به نژاد پرستی متهم کرد.

در بیانیه‌ای که در این رابطه منشر شده آمده است:"کاوانی به دلیل انتشار یک پست در شبکه‌های اجتماعی به نژادپرستی متهم است. طبق قوانین، پستی که او منتشر کرده یک توهین به نژاد و رنگ یا قوم است. او باید تا روز دوشنبه جنوری سال 2021 پاسخگوی اتهام خود باشد".

 باشگاه یونایتد دقایقی پس از نشر این موضوع از کاوانی دفاع کرد و مدعی شد که بازیکنان این باشگاه به قوانین احترام می‌گذارند.

مرتبط:

نخستین بازی کاوانی در برابر پاریس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر