21:35 18 اپریل 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اتحادیه فوتبال اروپا باشگاه ستاره سرخ بلگراد را به جرم "رفتار نژادپرستانه" متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک؛ یوفا باشگاه ستاره سرخ بلگراد را به دلیل "رفتار نژادپرستانه" و "شعارهای توهین آمیز" در جریان بازی با میلان در صربستان، متهم دانست.

باشگاه صربستانی بلافاصله به خاطر شكايت نژادی به زلاتان ابراهيموويچ در هنگام جدال در رقابت‌های ليگ اروپا عذرخواهي كرد زيرا ستاره سویدنی توسط هواداران ستاره سرخ كه به علت محدوديت کوید19 در ورزشگاه حضور نداشتند، مورد آزار قرار گرفت.

ویدئویی که توسط روزنامه نگار "آرنیسا بلوجوسمیک-کوستورا" در توییتر منتشر شده نشان می‌دهد مُهاجم میلان به دلیل توهین به او، بی حرکت ایستاده است.

این روزنامه نگار توضیح داد که او "بالیجا" نامیده می‌شود، "شرمساری نژادی برای بوسنیایی‌ها که سال‌ها توسط ناسیونالیست‌های صرب به عنوان یکی از بزرگترین توهین‌ها استفاده می‌شد".

یوفا ستاره سرخ را به "رفتار نژادپرستانه، شعارهای تحریک آمیز و توهین آمیز و نقض پروتکل بازگشت به بازی یوفا" متهم کرده است.

در بیانیه وب سایت رسمی یوفا آمده است: "به دنبال تحقیقات انضباطی توسط بازرس اخلاقی و انتظامی یوفا، مراحل انضباطی مطابق ماده (1) (د) ماده 55 آیین نامه انضباطی یوفا (DR) آغاز شده است. به دنبال حوادثی که در جریان مسابقه 32 تیمی یوفا بین ستاره سرخ (2-2) و میلان در 18 فبروری 2021 در صربستان رخ داد. این پرونده توسط مرجع کنترل، اخلاق و انضباطی یوفا (CEDB) به موقع رسیدگی خواهد شد."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر