07:44 20 جون 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

لیورپول در فصل جاری به دلایل مختلف نتایج مطلوبی کسب نکرده و امتیازات زیادی را در لیگ برتر از دست داده است.

به گزارش اسپوتنیک، لیورپول در چند فصل گذشته بسیار درخشان ظاهر شد و در دو سال گذشته موفق به کسب لیگ قهرمانان اروپا و لیگ برتر شد.

این تیم که با بازی‌های درخشانش در فصل 2019- 2020، موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس پس از 30 سال شد، در فصل جاری بسیار متزلزل ظاهر شده و از عرش به فرش سقوط کرده است.

در اینجا، 10 موردی را بیان خواهیم کرد که عملکرد فاجعه‌بار سرخ‌ها ثابت می‌کند.

1‌- شش شکست خانگی متوالی

لیورپول در طول 128 سال تاریخ خویش برای نخستین بار چنین آماری را به ثبت رسانده که نشان می‌دهد عملکرد این تیم در خانه بسیار بد بوده است.

2- از دست دادن امتیاز در خانه

به طرز باورنکردنی، تیم کلوپ در فصل جاری بدترین رکورد خانگی را داشته، که از هفت بازی خود در آنفیلد در سال 2021 فقط یک امتیاز کسب کرده است.

3- ضعف در خط حمله

با وجود حضور صلاح، مانه، فیرمینو و ژوتا، لیورپول در امر گُلزنی بسیار بد کار کرده و خبری از درخشش فصل گذشته نیست.

4- ضعف در خط دفاع

پس از مصدومیت ورجیل فن‌دایک، خط دفاع لیورپول آن دیوار مستحکم فصل گذشته نیست و این تیم 36 گُل خورده تا اینجای فصل داشته است.

5- آمار پائین شوت به سمت دروازه حریف

لیورپول در فصل جاری به طرز عجیبی کم‌ترین شوت‌زده به سمت دروازه حریفان را داشته و همین امر سبب شده این تیم در امر گُلزنی نیز آمار نچندان درخشانی داشته باشد.

6- مصدومیت‌‌ها

لیورپول در فصل جاری مصدومان زیادی داشته که می‌توان به مصدومیت طولانی‌ مدت فن‌دایک، ماتیپ، هندرسون و دیگر ستاره‌های این تیم که نقش به سزایی در ترکیب این تیم داشته اند، اشاره کرد.

7- وضعیت آشفته نیمکت

به نظر می‌رسد که کلوپ دیگر آن ابهت گذشته را در نیمکت ندارد و برخی ستاره‌ها در مقابل تصامیم او ایستادگی می‌کنند و مخالف او اند. محمد صلاح ستاره مصری سرخ‌ها یکی از بازیکنانی است که چندبار مخالفت خود را عملاً با تصامیم سرمربی نشان داده است. بدون تردید وضعیت آشفته نیمکت نیز تأثیر منفی بر عملکرد این تیم داشته و سبب ضعف‌هایی شده است.

8- عملکرد ضعیف آلیسون بکر

دروازه‌بان برازیلی فصل گذشته دیوار مستحکمی برای سر‌خ‌ها به حساب می‌آمد اما در فصل جاری عملکرد او فاجعه‌بار بوده که بازی برابر سیتی این موضوع را کاملاً روشن می‌سازد.

9- عدم درخشش مهره‌های جدید

اگر چه این موضوع زیاد جدی نیست زیرا ژوتا که یکی از خرید‌ها این فصل لیورپول بوده، عملکرد بسیار خوبی داشته و چندین گُل برای سرخ‌ها به ثمر رسانده، اما بازیکنانی هم‌مانند سیمیکاس و تیاگو آلکانتارا بسیار بد بوده‌اند و زمانی که تیم به آن‌ها نیاز داشته این بازیکنان ندرخشیده اند.

10- فشار بیش‌ از حد

همواره در لیگ برتر انگلیس، مدافع عنوان قهرمانی فشار زیادی را در طول فصل روی شانه‌هایش حس می‌کند و لیورپول نیز از این امر مستثنأ نبوده و زیر بار این فشارها عملکرد خوبی ارائه نداده است.

مرتبط:

علاقه شدید کلوپ به الماس ناپولی؛ لیورپول این بار جدی است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر