06:07 12 اپریل 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در سومین بازی‌های از مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال اروپا، 8 بازی به صورت همزمان برگزار شد و تیم‌های مطرح برابر حریفان شان به پیروزی رسیدند.

به گزارش اسپوتنیک، در ادامه بازی‌های هفته سوم مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در منطقه اروپا، سه شنبه شب چندین بازی در گروه‌های مختلف برگزار شد که در مهمترین آنها تیم‌های ملی هالند، بلجیم، پرتگال، نروژ و اسلواکی برابر رقبای خود به برتری رسیدند.

در گروه A، این رقابت‌ها پرتگال در ورزشگاه جوسی بارتل لوکزامبورگ به مصاف این تیم رفت و موفق شد با نتیجۀ 1-3 به برتری برسد.

برای پرتگال در این دیدار ژوتا در دقیقه 2+45، رونالدو در دقیقه 50 و پالهینها در دقیقه 80 موفق به گُلزنی شدند و تک گُل لوکزامبورگ را گرسون در دقیقه 30 به ثمر رساند.

با این نتیجه پرتگال با 7 امتیاز در صدر گروه A، قرار گرفت و لوکزامبورگ در رده سوم جا خوش کرد.

در گروه G، این رقابت‌ها هالند به مصاف جبل‌الطارق رفت و این تیم را گُل باران کرد.

هالند در این دیدار 7 بار دروازه حریف را باز کرد و برگویس، دی‌یونگ، دپای دوبار، واینالدوم، مالن و فن‌ده‌بیک موفق شدند برای لاله‌های نارنجی گُلزنی کنند.

هالند با این نتیجه 6 امتیازی شد و پس از ترکیه 7 امتیازی در رده دوم جدول گروه G، قرار گرفت. جبل‌الطارق نیز بدون امتیاز در قعر جدول ماند.

در گروه E، بلجیم در دین دریف میزبان بلاروس بود و این تیم را با 8 گُل تحقیر کرد. برای شیاطین سرخ اروپا، باتشوایی، هانس واناکن دوبار، توسار دوبار، دوکو، پرات و بنتکه موفق به گُلزنی شدند.

بلجیم با این پیروزی 7 امتیازی شد و در رده نخست گروه E، همچنان ماند. بلاروس نیز با با 3 امتیاز در رده چهارم این گروه قرار گرفت.

در سایر دیدارها، کرواسی با نتیجه 0-3 از سد مالت گذشت و یک پیروزی دیگر کسب کرد.

ولز با نتیجه 0-1 و با گُل دنیل جیمز از سد جمهوری چک گذشت و سه امتیاز دیگر به حساب خویش واریز کرد.

نروژ با یک گُل مونته نگرو را شکست داد و اسلواکی نیز با نتیجه 1-2 روسیه را مغلوب کرد.

ترکیه نیز که در دو دیدار گذشته بسیار خوب نشان داده بود، برابر لتوانی با نتیجه 3-3 متوقف شد و نتوانست به روند پیروزی‌هایش ادامه دهد.

 

مرتبط:

مقدماتی جام جهانی؛ پیروزی شیرین انگلیس در زمین آلبانی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر