19:38 22 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مِگان راپینو، در گفت‌وگو با RMC، مدعی شد که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی‌ باید در مبارزه علیه نژادپرستی همکاری کنند.

به گزارش اسپوتنیک، پس از قتل جورج فلوید سیاه پوست توسط پولیس ایالات متحده آمریکا، تظاهرات گسترده در این کشور و سایر کشورهای جهان شکل گرفت و همه خواهان ختم نژادپرستی شدند.

در این میان مِگان راپینو کاپیتان تیم ملی آمریکا، یکی از زنان پیشتاز بوده است که تلاش زیادی برای مبارزه علیه نژادپرستی انجام داده و از بازیکنان مطرح دنیای فوتبال نیز می‌خواهد تا علیه این پدیده شوم مبارزه کنند.

او که چند بار قبل از این نیز از رونالدو و مسی خواسته بود تا در این راه کار کنند، بار دیگر بالای این دو ستاره صدا زد خواهان همکاری آن‌ها شد.

راپینو به RMC در این مورد گفت:" فقط بازیکنان سیاه پوست نیستند که باید در مورد نژادپرستی صحبت کنند، نه تنها بازیکنان همجنسگرا که باید در مورد همجنسگرایی صحبت کنند، نه تنها زنانی که باید درباره نابرابری در حقوق صحبت کنند. همه ما مسئولیت داریم و  باید از صدای و جایگاه خودمان برای جلوگیری از تبعیض استفاده کنیم. فوتبال محبوب ترین ورزش در اروپا است؛ همه نگاه‌ها به بازیکنان است، ستاره‌هایی چون مسی و رونالدو در میان بهترین ورزشکاران هستند و باید در این مورد کاری انجام دهند".

رایپنو در حال از مسی و رونالدو در خواست همکاری کرده که ستاره‌هایی چون نیمار و امباپه در این مورد کارهای بزرگی انجام داده اند.

مرتبط:

نامزدان دریافت جایزه توپ طلای زنان؛ مورگان، راپینو و مارتا مدعیان اصلی+عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر