ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

12 باشگاه مطرح اروپا تصمیم دارند جدا از اتحادیه فوتبال اروپا، تورنمنتی برگزار و به رقابت‌ با با هم بپردازند.

به گزارش اسپوتنیک، سوپر لیگ اروپا که امروز متولد شد، سر و صدای زیادی برپا و وضعیت را شدیداً متشنج کرده است.

اینجا معلومات همه جانبه در مورد این رقابت را با شما شریک می‌سازیم تا همه سر و صداهایی که این رقابت برپا کرده را بدانید.

سوپر لیگ در حال حاضر دارای 12 تیم است و تیم‌های عضو ثابت سوپرلیگ قراردادی 23 ساله برای حضور در این لیگ به امضا رساندند. با این تعهد رسمی دیگر هیچ راه برگشتی وجود نخواهد داشت.

سران سوپرلیگ در حال مذاکره با فیسبوک، آمازون، دیزنی و اسکای سپورت هستند تا حق پخش این مسابقات را به این شبکه‌های مطرح واگذار کنند .

رقم تعیین شده 4 میلیارد یورو است یعنی 2 برابر حق پخش لیگ قهرمانان اروپا. چفرین رییس اتحادیه فوتبال اروپا رسما اعلام کرد که بازیکنان حاضر در سوپرلیگ اروپا، از حضور در یورو و جام جهانی منع خواهند شد

. رییس یوفا گفته است که مدیران یونایتد و یوونتوس، انسان هایی دروغگو هستند، من مار در آستین پرورش دادم.

موسسه FIFPRO که نماینده 65 هزار فوتبالیست حرفه‌ای است، اعلام کرد که در مقابل یوفا خواهد ایستاد و بازیکنانی که‌در‌سوپر لیگ بازی می‌کنند، باید حق بازی در تیم‌های ملی شان در یورو و جام جهانی را داشته باشند.

بانک جی پی مورگان اسپانسر مالی سوپرلیگ اروپا شده است.

سهام باشگاه یوونتوس و منچستریونایتد بعد از حضور در سوپرلیگ اروپا با 7 درصد افزایش مواجه شده است.

تیم های حاضر در سوپرلیگ از رقابت های این فصل اروپا حذف نمی‌شوند.


رئال مادرید، چلسی و منچسترسیتی در لیگ قهرمانان و منچستریونایتد به همراه آرسنال در لیگ اروپا مسابقات نیمه نهایی را برگزار خواهند کردند. منابع ترکیه‌ای خبر از دعوت شدن گالاتاسرای به سوپرلیگ از جانب پرز میدهند.

هواداران لیورپول در اعتراض به سوپرلیگ بنرهایی بیرون ورزشگاه آنفیلد نصب کردند. انجمن کاپ انگلیس هم اعلام کرده پرچم های جایگاه معروف آنفیلد را جمع خواهد کرد و دیگر قصد حمایت از چنین باشگاهی را ندارند.

گزارش هایی وجود دارد که اگر پروژه سوپرلیگ اروپا به شکست مواجه شود، رئال مادرید نمی‌تواند در هیچ رقابت اروپایی با مدیریت پرز شرکت کند.

رئیس لالیگا ایجاد سوپر لیگ را محکوم کرده و آن‌ را اقدامی خودخواهانه بر علیه فوتبال خوانده است.

تیم های سوپرلیگ حق شرکت و بازی در FIFA22 را ندارند.

بنیانگذاران اصلی سوپرلیگ

1-   جوئل گلیزر مالک منچستریونایتد 2- اد وودوارد مدیر اجرایی منچستریونایتد 3 - بانک جی پی مورگان طبق گزارش‌ها، وودوارد به عنوان کارفرما در همین بانک مشغول به کار است. که بعد از مذاکرات مخفیانه هدایت این پروژه را به فلورنتینو پرز و آندرا آنیلی سپرده و خودش نیز کمک کرده تا باشگاه های بزرگ اروپا کاملا به این پروژه متعهد شوند.رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال، چلسی، تاتنهام، منچسترسیتی، اینتر، میلان و یوونتوس دوازده عضو رسمی و موسس سوپر لیگ هستند.

مرتبط:

چفرین: روسای یونایتد و یوونتوس دروغگو هستند؛ مار در آستین پرورش دادم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر