15:21 13 جون 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

برونو فرناندس از رکورد لمپارد اسطوره چلسی عبور کرد و به عنوان هافبک بالاترین امتیاز را کسب کرد.

به گزارش اسپوتنیک؛ برونو فرناندز هافبک منچستریونایتد فرانک لمپارد را شکست داده و موفق به ثبت گل ویژه‌ای گردید و رکورد فرانک لمپارد اسطوره چلسی را شکست.

فرناندس در جریان شکست مقابل لیورپول، بیست‌وهشتمین گل خود را در تمام مسابقات برای یونایتد به ثمر رساند و این بدان معناست که فرناندس اکنون رکورد بیشترین گل در یک فصل تمام رقابت‌ها را به نامش کرد.

فرناندس حالا از رکورد 27 گل فرانک لمپارد عبور کرد که در چارچوب رقابت‌های فصل 2009-2010 به ثبت رسانده بود.

اسطوره انگلستان که در 10 فصل از 13 فصل حضورش در استمفوردبریج، با هدایت کارلو آنچلوتی به آمار باورنکردنی رسید. او 27 گل و 18 پاس گل را در یک فصل لیگ برتر و جام حذفی به ثبت رساند.

لمپارد فقط در 51 بازی به این آمار دست یافت و همچنین این پنجمین فصل متوالی بود که لمپارد حداقل 20 گل در تمام مسابقات به ثمر می‌رساند.

با این حال، رکورد او اکنون به فرناندس رسیده که در 55 بازی 28 بار گل‌زنی کرده است.

او از زمان پیوستن به شیاطین سرخ در جنوری 2020، در مجموع 39 حمله فقط در 77 بازی داشته اما هنوز راهی برای رسیدن به آمار کلی لمپارد دارد.

لمپارد با 177 گل، پنجمین گلزن برتر در تاریخ لیگ برتر است و همچنین با 211 گل رکورددار گلزنی چلسی است.

فرناندس یک رکورد دیگر را دارد که که به طور مستقیم یا غیر مستقیم روی 44 گل در 50 بازی لیگ برتر برای یونایتد تأثیر گذار است.

فقط اریک کانتونا و رابین فن پرسی در 50 بازی اول خود برای شیاطین سرخ به ترتیب 46 و 45، بیشترین سهم را داشته‌اند.

اما فرناندس هنوز فاصله کمی با بهترین گلزنی خود در یک فصل ندارد.

هافبک تهاجمی در رقابت‌های 2018-19 طی 53 بازی برای اسپورتینگ 33 گل به ثمر رساند و او را در رادار یونایتد و سایر تیم‌های برتر قرار داد. اما فرناندس هنوز سه بازی دیگر در این مدت دارد تا به این تعداد برسد و در عین حال برتری خود را به عنوان بهترین ماشین گلزنی در خط میانی گسترش دهد.

یونایتد سه شنبه هفته آینده قبل از سفر به ولوز برای آخرین بازی در لیگ برتر به مصاف فولام می‌رود.

بزرگترین مسابقه فرناندس با پیراهن یونایتد تنها سه روز بعد وقتی مردان اوله گونر سولسشیر در فینال لیگ اروپا به مصاف ویارئال می‌روند، برگزار می‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر