08:13 26 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پس از هفت سال دوری، آث میلان بار دیگر توانست خود را به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برساند.

به گزارش اسپوتنیک، آث میلان، در هفته پایانی رقابت‌های لیگ فوتبال ایتالیا توانست با ارائه یک بازی حساب‌شده با نتیجه 2 - 0 حریف قدرتمند خود یعنی آتالانتا را شکست دهند.

به این ترتیب، میلان پس از 7 سال و برای اولین بار از فصل 2013/14 موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا شد. میلان برای رسیدن به این مهم، رکورد 16 برد در بازی های خارج از خانه فصل 2020/21 سری آ را به ثبت رساند.

در تاریخ سری آ، هیچ تیمی در طول یک فصل به رکورد 16 برد خارج از خانه نرسیده بود. این تعداد برد به عنوان تیم میهمان در تاریخ پنج لیگ معتبر اروپایی نیز کم سابقه است. فقط رئال مادرید در فصل 2011/12 لالیگا و منچسترسیتی در فصل 2017/18 لیگ برتر موفق به کسب 16 برد خارج از خانه شدند.

بعد از چند سال حضور پائولو مالدینی در کادر مدیریتی میلان و تغییر چند مربی، حالا پرافتخارترین اسطوره سرخ و مشکی پوشان توانست تیم محبوب خود را به سطح اول فوتبال اروپا بازگرداند.

اعتماد کادر مدیریتی میلان به استفانو پیولی که در ابتدا به شدت از سوی هواداران منفور بود، موجب شد تا روسونری بعد از هفت سال غیبت بار دیگر در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشند.

 

 

مرتبط:

آتالانتا 0 میلان 2؛ نائب قهرمانی روسونری در فصل جذاب و پرفشار
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر