11:00 27 اکتوبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

تیم ملی فوتبال افغانستان در برابر حریف‌اش بنگلادیش تن به تساوی 1-1 داد.

به گزارش اسپوتنیک؛ در ادامه بازی‌های رفت مقدماتی جام جهانی قطر و جام ملت‌های آسیا، تیم ملی فوتبال افغانستان عصر امروز در برابر بنگلادیش وارد زمین شد و در نهایت با حساب 1-1 به تساوی دست یافت.

در این بازی که نیمه اول بدون گل سپری شد ملی پوشان کشور موقعیت‌های زیادی را از دست دادند.

پس از پاره شدن لباس امرالدین شریفی (15)، دو دقیقه بعد فرصت خوبی را این بازیکن ایجاد کرد که اما با برخورد به دفاع حریف توسط دروازه‌بان دفع گردید. در دقیقه 23 بار دیگر موقعیت خوب بازیکنان کشور به نتیجه نرسید.

در دقیقه 33 روی پاس کوتاه دیوید نجم، کاپیتان فرشاد نور صاحب توپ شد ولی او با ضربه مستقیم توپ را در اختیار دروازه‌بان حریف قرار داد. در ادامه دو کرنر پی هم در 5 دقیقه پایانی بازی به دست آمد که آنرا شیران خراسان خوب استفاده نکردند. و نیمه اول بدون هیچ گلی پایان یافت.

شیران خراسان نیمه دوم را طوفانی آغاز کردند و در دقیقه 48 به نخستین گُل دیدار دست یافتند.

شریف محمد مدافع باتجربه شیران خراسان در وسط زمین صاحب توپ شد و توپ را در سمت راست زمین ارسال کرد، نجم پس از حرکت زیبا و مکث کوتاه، توپ را در درون محوطه جریمه به امرالدین شریفی رساند و او با یک ضربه عالی توپ را به سمت چپ دروازه بنگلادیشی‌ها خواباند تا تیمش 1-0 پیش بیفتد.

در ادامه کار سرمربی افغانستان چند تعویض انجام داد که با بیرون شدن فرشاد نور و سپس فیصل شایسته، نبض بازی از دست رفت و حریف بر بازی مسلط شد و حملات خطرناک خود را بیشتر سازماندهی کرد.

چند موقعیت خطرناک دفع شد اما در دقیقه 84 بازی بود که بارمان روی اشتباه خط دفاعی شیران خراسان، گل تساوی را به ثمر رساند.

در ادامه تلاش‌های افغانستان نتیجه بخش نبود و توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا بازی با همان حساب 1-1 پایان یابد.

با این تساوی افغانستان 5 امتیازی شد و همچنان در رده سوم ماند و حالا برای رسیدن به آسیا، به برتری مقابل هند و تساوی برابر عمان نیاز دارد اما غیر ممکن نیست.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر