22:25 28 جولای 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نیمار جونیور با تیم ملی برزیل در در استادیوم تاریخی ماراکانا در ریودوژانیرو هیچ بازی را نباخته است و فردا با آرجانتین روبرو می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک؛ نیمار جونیور فوق ستاره برزیلی هیچگاه در یک مسابقه در ورزشگاه تاریخی ریودوژانیرو شکست نخورده است. او در 17 سالگی در آنجا برای اولین بار با تیم سانتوس حضور یافت که برابر فلومینزه با نتیجه 4-1 برنده شد، در ادامه و در مهم‌ترین دیدارها او اول قهرمان جام کنفدراسیون‌ها 2013 شد و سپس به قهرمانی در بازی‌های المپیک 2016 دست یافت.

گویی که این کافی نبود، در فینال کوپا آمریکا بامداد یکشنبه در ماراکانا با آرجانتین روبرو می‌شود، در حالی‌که در سه فینال کوپا آمریکا و یک در جام جهانی شکست خورده است. برای فتح اولین جام‌اش در یک تورنمنت رسمی از سال 1993 مسی خود را آراسته است.

اما آلبی سلسته علاوه بر این‌که باید انتقام شکست‌های قبلی را بگیرد بلکه، بیش از همه با خاطرات خوش از همه اوقات پا گذاشتن در این ورزشگاه نیمار روبرو خواهد شد.

زیرا نیمار هرگز در این ورزشگاه نباخته است. کلیسای جامع فوتبال ریودوژانیرو عملا خانه دوم وی است و ستاره PSG هرگز عشقی را که نسبت به استادیوم تاریخی ماراکانا دارد، پنهان نکرده است.

مُهاجم پاریسی‌ها در پنج بازی در ماراکانا چهار گل به ثمر رسانده که در هر دو فینال ارزشمند نیز گل‌زنی کرده است. ابتدا جام کنفدراسیون‌های 2013 پس از پیروزی در فینال مقابل اسپانیا (3-0) و سپس ریو 2016 بود که آنها پس از تساوی 1-1 در 120 دقیقه، آلمان را در ضربات پنالتی شکست دهند.

نیمار در پیش نمایش بازی این شنبه مقابل آرژانتین گفت: "من در ماراکانا شکست نخورده‌ام و امیدوارم که همینطور ادامه دهم. فینال مقابل آرجانتین بازی است که من همیشه آرزو داشتم بازی کنم. این فینالی است که همه می‌خواهند در کوپا آمریکا ببینند. من می‌دانم که مسی سال‌ها به دنبال اولین عنوان خود با کشورش بوده است. اما اکنون این برزیل است و دوستی ما خارج از چهار خط باقی می‌ماند."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر