02:46 29 جولای 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یوسین بولت، دونده جامائیکایی، به نژاد نژادپرستی علیه بازیکنان انگلیسی واکنش نشان داد و این موضوع را وحشتناک عنوان کرد.

به گزارش اسپوتنیک، یوسین بولت، دارنده هشت مدال طلای المپیک  پیش از این بارها از علاقه خود به فوتبال و تیم منچستر یونایتد در رسانه‌ها صحبت کرده بود و با حضور در تمرینات این تیم می‌خواست وارد دنیای فوتبال شود اما معیارها را پوره نکرد و نتوانست به رویایش برسد.


بولت هوادار بسیار خوب فوتبال است و همواره این بازی مهیج را از ورزشگاه و تلویزیون بیننده است. وی در مورد رقابت‌های یورو و اتفاقات پس از این رقابت‌های آگاه است و می‌داند که بازیکنان انگلیس مارکوس راشفورد، جادون سانچو و بوکایو ساکا به دلیل از دست دادن پنالتی، در دیدار نهایی برابر ایتالیا، به توهین نژادی برخوردند.
سریع‌ترین مرد جهان که امروز در گفت‌وگویی با رویترز در مورد المپیک صحبت می‌کرد، در بخشی از صحبت‌هایش به این موضوع نیز اشاره کرد و اظهار داشت که توهین نژادی به ستاره‌های انگلیسی وحشتناک است.

او گفت:" اول از همه دانستن این وحشتناک است. دیدن این چیزها برای من بسیار سخت است. به عنوان یک آفریقایی و یک سیاه پوست، می‌توانم بگویم که باید نسبت آن‌هایی که مرتکب توهین نژادی شدن اند، باید سخت‌گیری صورت گیرد. این فوتبال است. شما بعضی از بازی‌ها را می برید و بعضی‌ها را می‌بازید و از دست دادن موقعبت گُل و پنالتی برای شما سخت است. من با تیمم این کار را انجام داده‌ام، اما وقتی صحبت از مسابقه یا هر چیز دیگری می شود، کسی را نفرین نمی‌کنم و سعی نمی‌کنم آن‌ها را کنار بگذارم."

بولت در حالی به این موضوع واکنش نشان داده است که دولت انگلیس در تلاش است تا برای جلوگیر از موضوع در آینده راه حل مناسبی دریافت کند و از توهین‌های نژادی به صورت کامل جلوگیری کند.

مرتبط:

اوسین بولت به کرونا ویروس آلوده شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر