05:19 26 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در میان همه‌گیری کرونا ویروس المپیک در آستانه شروع شدن است اما حالا دو ورزشکار به دلیل ویروسی بودن، اولین نفرهایی هستند که از حضور در المپیک محروم شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک؛ آزمایش فرناندا آگوئر ستاره تکواندوی چیلی و کاندی جاکوبز از تیم اسکیت بورد هالند به خاطر کوید-19 مثبت بوده و هر دو بازی‌های توکیو را از دست دادند.

آگوئر که قرار بود روز یکشنبه در کلاس 57 کیلوگرم قهرمان دو بار المپیک انگلیس جید جونز بجنگد، اولین ورزشکاری بود که مجبور به کناره گیری از بازی‌ها شد.

و سپس مشخص شد که جاکوبز در دهکده المپیک نیز آزمایش مثبت داشته و اولین حضورش در اسکیت بورد را از دست داد.

این قابل درک است که آگوئر 21 ساله پس از سفر از ازبیکستان به پایتخت جاپان، دو آزمایش مثبت در فرودگاه انجام داده است.

کمیته المپیک چیلی ادعا کرده که او قبل از عزیمت به توکیو تست منفی داده اما وی برای مشاهده یک دوره قرنطینه 10 روزه در یک مرکز درمانی قرار گرفته است.

جاکوبز 31 ساله که روز دوشنبه در مسابقات خیابانی زنان شرکت می‌کرد چهارمین ورزشکاری است که در دهکده المپیک آزمایش مثبت داده است.

پیش از این، فوتبالیست‌های آفریقای جنوبی، ثابیسو مونیانه و کاموهلو مهلاتسی و بازیکن والیبال ساحلی چک و پروشیچ تست مثبت داده بودند.

با این حال این افراد هنوز به طور کامل منتفی نشده پ‌اند و پس از پایان قرنطینه آنها هنوز هم می‌توانند به رقابت بپردازند.

کارا یاکر یکی از اعضای تیم جمناستیک هنری زنان ایالات متحده پس از ابتلا به ویروس در یک اردوی تمرینی قبل از توکیو 2020، در قرنطین قرار گرفت.

تیم بریتانیا نیز با همه گیری مواجه شده و ده عضو تیم پس از "تماس نزدیک" با یک فرد مبتلا، خود را قرنطین کردند.

توشیرو موتو رئیس کمیته برگزاری بازی‌های توکیو، از انصراف در لغو لحظه آخر خودداری کرد.

وی گفت: "ما نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که در تعداد موارد ویروس کرونا چه اتفاقی خواهد افتاد. بنابراین اگر جهش در موارد وجود داشته باشد، رقابت را ادامه خواهیم داد."

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر