06:57 21 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

20 باشگاه لیگ برتر تصمیم گرفته اند تا در فصل جدید همانند فصل گذشته به مبارزه نمادین خود شان ادامه دهند و بر علیه نژادپرستی قبل از بازی زانو بزنند.

به گزارش اسپوتنیک، حرکت نمادین زانو زدن بخاطر مبارزه علیه نژادپرستی، فصل گذشته و در پی مرگ جورج فلوید سیاه پوست که زیر زانوی پولیس سفید پوست آمریکایی جان داد، به فوتبال رخنه کرد و بسیاری از بازیکنان قبل از آغاز بازی زانو زدند تا ضمن احترام به فلوید، تنفر خود را از نژادپرستی نیز نشان دهند.

این حرکت نمادین تا جایی کارساز بود و برخی‌ها از توهین نژادی به بازیکنان سیاه‌پوست دست کشیدند و دیگر به نژاد بازیکنان نتاختند

نژادپرستی اما پس از فینال یورو که در آن سه بازیکن سیاه پوست( راشفورد، سانچو و ساکا) پنالتی‌های شان را خراب کردند و سبب از دست رفتن جام برای تیم ملی انگلیس شدند، اوج گرفته و دولت انگلیس، فدراسیون فوتبال این کشور و سازمان لیگ برتر در تلاش اند تا در برابر این امر ایستادگی کنند و از راه‌های مختلف این موضوع ریشه کن سازند.

در تازه‌ترین مورد سازمان لیگ در هماهنگی با 20 تیم لیگ برتری تصمیم گرفته اند تا در فصل جدید همانند فصل گذشته به مبارزه نمادین خود شان ادامه دهند و بر علیه نژادپرستی قبل از بازی زانو بزنند.

به این ترتیب همه بازیکنان مجبور اند تا قبل به صدا درآمدن سوت بازی، زانو بزنند و مخالفت شان را با نژاد پرستی نشان دهند.

مرتبط:

هو شدن بازیکنان انگلستان به خاطر زانو زدن
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر