00:06 28 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

تیم ملی آمریکا با غلبه بر فرانسه به عنوان قهرمانی المپیک توکیو تا ضمن چهارمین قهرمانی متوالی، برای شانزدهمین بار به این عنوان دست پیدا کند.

به گزارش اسپوتنیک، دیدار نهایی بازی‌های بسکتبال المپیک 2020 توکیو، صبح امروز (شنبه) بین تیم‌های آمریکا و فرانسه از ساعت برگزار شد که در پایان ستاره‌های آمریکا توانستند با نتیجه 87 بر 82 حریف خود را شکست داده و برای چهارمین بار متوالی قهرمان المپیک شوند.

آمریکا که در مرحله  گروهی برابر فرانسه شکست خورده بود، با انگیزه انتقام پا به زمین گذاشت و ستاره‌های این تیم آن شکست را جبران نیز کردند.

در این دیدار ابتدأ فرانسه با درخشش ستاره‌هایی چون گوبرت و باتوم عملکرد خوبی داشت، اما رفته رفته این آمریکا بود که به خود آمد و نبض را در اختیار گرفت تا با برتری 22 بر 18 و 22 بر 21 در کوارترهای اول و دوم، 44 بر 40 برنده نیمه نخست شود.

کوارتر سوم بازی نیز با نتیجه 27 بر 24 به سود آمریکا به پایان رسید و کوارتر چهارم و جذابترین کوارتر این بازی اما با نتیجه 19 بر 16 به سود فرانسه همراه بود اما این شاگردان «گرگ پاپوویچ» بودند که توانستند در مجموع پیروز بازی شوند و مدال طلای این رقابت‌ها را کسب کنند.

آمریکا با این مدال طلا به سی‌ودومین طلای خود در المپیک توکیو رسید و اختلاف خود را با چین به عدد پنج رساند.

 

مرتبط:

ادامه رقابت های بسکتبال المپیک؛ غول بزرگ به نیمه نهایی رسید + عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر