15:24 17 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

فیفا به اتفاقات شب گذشتۀ دیدار برازیل و آرجانتین و لغو آن دیدار واکنش نشان داد و اظهار داشت که تا هنوز مقصر مشخص نیست.

به گزارش اسپوتنیک، شب گذشته با تصمیم وزارت صحت برازیل، بازی تیم ملی این کشور و آرجانتین لغو شد. آن‌ها اعلام کردند 4 بازیکن آلبی سلسته که در انگلیس بازی می کردند، در فهرست سرخ برازیل بخاطر تهدیدات کرونا بودند و نمی‌توانستند تیم شان را همراهی کنند. آرجانتین اما از آن‌ها در ترکیب ثابت استفاده کرد و در نهایت 6 دقیقه پس از بازی با مداخله پولیس بازی متوقف و به زمان دیگر موکول شد.

این تصمیم وزارت صحت برازیل واکنش‌های زیادی را به همراه داشت و فوتبالیستان، مربیان و رسانه‌ها به انتقاد از این تصمیم پرداختند و حتی آن را شرم‌آور عنوان کردند.

فیفا نیز چندین ساعت پس از این اتفاق بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که نظریات ناظران را جمع‌آوری کرده و بزودی مقصر اصلی را شناسایی خواهد کرد.

در بیانیه‌ای این نهاد آمده است:" فیفا از اتفاقات پیش آمده که منجر به لغو بازی آرجانتین و برازیل در مرحله راهیابی به جام جهانی 2022 در منطقه آمریکای جنوبی شد، ابرازتاسف می‌کند چرا که میلیون ها هوادار منتظر تماشای تقابل دو تا از ریشه‌دارترین تیم های ملی فوتبال دنیا بودند. اولین گزارشات از این بازی به دست فیفا رسیده است. مقامات انضباطی تمامی اطلاعات را بررسی خواهند کرد و تلاش خواهند کرد تا در زمان مقتضی در این باره تصمیم گیری کنند."

فیفا در حالی به این موضوع واکنش نشان داده است که اعضای تیم ملی آرجانتین ساعتی قبل برازیل را ترک کردند و راهی کشور شان شدند.

 

مرتبط:

اعتراض کاپیتان بارسلونا به برنامه‌ریزی‌های فیفا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر