00:16 19 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

فیفا چندی قبل با برگزاری جام جهانی در هر دو سال به جای هر چهار سال رای مثبت داد، اما یوفا با این تصمیم مخالف است و می‌گوید که جذابیت این رقابت بزرگ کاسته می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، فدراسیون فوتبال عربستان  چندی قبل در هم‌سویی با چند فدارسیون دیگر خواهان برگزاری جام جهانی در هر 2 سال شد و مسئولان فیفا نیز در نشستی به این موضوع چراغ سبز نشان دادند.

در جلسه فیفا که ده روز قبل برگزار شد، این پیشنهاد فدراسیون فوتبال عربستان با کسب 166 رای موافق پذیرفته شد. در مقابل 22 رای مخالف این پیشنهاد بودند. بسیاری از فدراسیون ها به این پیشنهاد رای مثبت دادند چون فرصت زیادی برای حضور تیم‌های ملی کشورهای شان در بزرگترین تورنمنت فوتبالی پیش می‌آید.

با این حال یوفا با برگزاری جام جهانی در هر دو سال مخالف است و عملی شدن چنین طرحی را سبب از بین رفتن جذابیت این رقابت مهم می‌داند.

الکساندر چفرین رئیس یوفا در افتتاحیه مجمع عمومی اتحادیه باشگاه های اروپا، روز دوشنبه گفت:" قبلا هم گفتم که نگرانی‌های جدی وجود دارد. ما فکر می‌کنیم که حساسیت جام جهانی به فاصله زمانی و نایاب بودن آن است. برگزاری هر دو سال یکبار مشروعیت کمتری را به دنبال خواهد داشت و خود جام جهانی را کم ارزش خواهد کرد."

یوفا در حالی به این موضوع مخالفت نشان داده است که برخی بازیکنان نیز با این موضوع مخالف اند و مدعی اند که تقویم بازی‌ها فشرده خواهد شد و سبب مصدومیت و فرسوده شان بازیکنان می‌شود.

مرتبط:

واکنش فیفا به اتفاقات بازی برازیل – آرجانتین
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر