22:23 20 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

با گذشت هر روز مخالفت‌ها با برگزاری هر 2 سال یکبار جام جهانی افزایش می‌یابد و در تازه‌ترین مورد چندین باشگاه مطرح اروپا با این موضوع مخالفت نشان داده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، برگزاری جام جهانی هر دو سال یکبار توسط فدراسیون فوتبال کشور عربستان که روابط نزدیک با رییس فیفا جیانی اینفانتینو دارد، پیشنهاد شد و در دستور کار این نهاد قرار گرفت و بسیار از کشورهای جهان نیز به آن رأی مثبت دادند.

اجرای این طرح برای جلب نظر پخش‌کنندگان و مسائل تجاری بسیار با اهمیت است و سود هنگفتی دارد اما اتحادیه فوتبال اروپا و بسیاری از باشگاه با عملی شدن چنین طرح‌هایی مخالف اند زیرا بازیکنان با فشرده شدن تقویم بازی‌ها خسته و فرسوده می‌شوند.

در تازه‌ترین مورد چندین باشگاه مطرح اروپا با این موضوع مخالفت نشان داده‌اند و تلاش دارند تا با هم متحد شوند و سایر باشگاه‌ها را نیز وادار کنند تا علیه چنین طرحی صدای مخالفت بلند کنند.

باشگاه‌های منچستریونایتد، منچسترسیتی، لیورپول، تاتنهام، چلسی، آرسنال و پاریسن‌جرمن امروز در گفت‌وگویی با الکساندر چفرین مخالفت خود را علنی کردند و وعده سپردند که در امر سبوتاژ این ایده متحد بمانند.

گفته می‌شود که سه باشگاه سوپر لیگی که به مراسم امروزی دعوت نشده بودند نیز با این موضوع مخالف اند و بزودی واکنش نشان خواهند داد.

مرتبط:

واکنش فیفا به اتفاقات بازی برازیل – آرجانتین
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر