06:32 28 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

ندیم امیری ستاره افغانی – آلمانی، باشگاه بایرلورکوزن شب گذشته از مهاجران افغان در ورزشگاه مرسدس بنز آرنا، دعوت به عمل آورد تا دیدار جرمن‌ها در برابر ارمنستان را از نزدیک تماشا کنند.

به گزارش اسپوتنیک، شب گذشته و در پنجمین دور از بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در قاره اروپا، تیم ملی آلمان در خانه و در ورزشگاه مرسدس بنز آرمن از ارمنستان میزبانی کرد و با نتیجه پُر گُل 0-6 از سد حریف گذشت.

برای مانشافت در این دیدار  گنابری در دقایق 6 و 15، رویس در دقیقه 35، ورنر در دقیقه 45، هافمن در دقیقه 52 و آدیمی 1+90 گل‌های این بازی را به ثمر رساندند.

این بازی اما برای مهاجران افغانستان که به تازگی به کشور آلمان پناهنده شده اند، بسیار جذاب بود زیرا آن‌ها مهمان ندیم امیری ستاره افغانی – آلمانی، باشگاه بایرلورکوزن بودند و پیروزی مانشافت را از نزدیک تماشا کردند.

امیری که خودش طعم تلخ مهاجرت را چشیده‌ است، چند روز قبل به کمپ مهاجران رفت و ضمن دیدار با کودکان آن کمپ از 170 نفر دعوت به عمل آورد تا به ورزشگاه مرسدس بنز آرنا بیاییند و فوتبال تماشا کنند.

این حرکت زیبا را امیری به این دلیل انجام داده است که مهاجران افغانستان در آلمان روحیه بگیرند و اتفاقات تلخ چند هفته آخر در این کشور را فراموش کنند.

مرتبط:

فوتبال المپیک 2020؛ پیروزی ارزشمند آلمان با گلزنی ندیم امیری + عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر