02:10 22 اکتوبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک پروفیسور ریاضی براساس محاسباتی که انجام داده، رونالدو را بالاتر از مسی، مارادونا و پله به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال معرفی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، فوتبال یکی از پرطرف‌دارترین ورزش‌های جهان به شمار می‌رود که هواداران بسیاری را درگیر خود کرده است؛ در طول تاریخ به وجود آمدن این رشته ورزشی، اسطوره‌های فراوانی در فوتبال ظهور کرده اند و در حال حاضر نیز اسطوره‌های در حال ظهور اند.

در این میان این پرسش مطرح می‌شود که بهترین فوتبالیست تاریخ چه کسی است و این عنوان شایسته چه بازیکنی است؟

در گذشته نیز به این موضوع کارشناسان پاسخ داده اند، اما تا این دم نظر واحد وجود نداشته و همواره اختلافاتی بر سر این موضوع وجود داشته است.

در تازه‌ترین مورد دکتر تام کرافورد، پروفسور ریاضی در دانشگاه آکسفورد تلاش کرده تا بهترین‌های این رشته ورزشی را براساس محاسبات ریاضی و برخی موارد دیگر رتبه‌بندی کند و بهترین بازیکن تاریخ را به معرفی بگیرد.

این پروفیسور به اساس هفت معیار مختلف رتبه بندی خود را اعلام کرده که کریستیانو رونالدو بالاتر از مسی و پله قرار گرفته و بهترین بازیکن تاریخ فوتبال عنوان شده است.

دکتر تام براساس رده بندی کلی، قهرمانی در جام جهانی و قاره‌ای، میانگین گلزنی هر بازیکن در هر فصل، تعداد مجموعی گل‌ها، رده بندی توپ طلا، رکوردها و فصل هایی که یک بازیکن به تنهایی تیمش را به جام رسانده، مورد بررسی قرار گرفته که در نهایت رونالدو در امتیازات مجموعی از سایر بازیکنان پیشی گرفت و به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال معرفی شد.

رتبه بندی ده بهترین‌های تاریخ فوتبال پس از محاسبات دکتر تام کرافورد به شرح زیر است:

1 - کریستیانو رونالدو

2 - لیونل مسی

3 - پله

4 - دیگو مارادونا

5 - مارکو فان باستن،

6 - یوهان کرویف

7 - فرانس پوشکاش

8 - آلفردو دی استفانو

9 - رونالدو نازاریو

10 - میشل پلاتینی

مرتبط:

رونالدو از مسی عبور کرد؛ این بار از فروش پیراهن
حضور رونالدو در کارینگتون و ملاقات با سولسشر برای نخستین بار
ارزشمندترین ستار‌ه‌های بالای 34 سال؛ مسی بالاتر از رونالدو ایستاد + عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر