06:53 22 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

جاپان به خاطر کرونا ویروس از میزبانی بازی‌های جام جهانی باشگاه‌های فیفا 2021 فوتبال انصراف داد.

به گزارش اسپوتنیک؛ فدراسیون فوتبال جاپان اروز رسما اعلام داشت که پس از گفتگو با نهاد حاکم بر فوتبال جهان، در شرایط ادامه همه‌گیری کروناویروس، از میزبانی امسال بازی‌ها جام جهانی باشگاه‌های فوتبال فیفا 2021 انصراف داده است.

فدراسیون فوتبال جاپان خود را برای میزبانی از مسابقات برای اولین بار در پنج سال اخیر به عنوان بخشی از جشن‌های صدسالگی‌اش آماده می‌کرد اما محدودیت‌های احتمالی تماشاگران به دلیل همه‌گیری، سودآوری این فدراسیون را از این رویداد دشوار می‌کند.

کیوتاکا سوهارا دبیرکل و مدیر عامل فدراسیون فوتبال جاپان، این تصمیم را در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین پس از جلسه هیئت مدیره این نهاد اعلام کرد. ایده‌هایی مانند نیاز به شواهدی از واکسیناسیون یا آزمایش‌های منفی در نظر گرفته شده بود اما سوهارا گفت که دیگر فرصتی برای بحث بیشتر وجود ندارد.

این در حالیست که فیفا در مورد میزبان یا تاریخ‌های پشتیبان بلاتکلیف مانده و منابع برای تصمیم گیری برترین تیم باشگاهی جهان که معمولاً در ماه دسامبر برگزار می‌شود، ممکن است تا مدتی بعد از پایان سال به تعویق بیفتد.

البته اما گفته می‌شود که فینال جام امپراتور در جاپان که به طور سنتی برای روز سال نو برنامه ریزی شده بود، احتمالا به زمان تعیین شده در 19 دسامبر منتقل خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر