04:04 20 سپتمبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

امسال یوفا در مجموع مبلغ 600 میلیون یورو را به عنوان جایزه، از جمله سهام مبتنی بر نتایج تیم‌ها توزیع خواهد کرد که رئال مادرید می‌تواند 51.4 میلیون درآمد داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک؛ لیگ قهرمانان بار دیگر میلیون‌ها یورو به عنوان جایزه بین باشگاه‌های شرکت کننده تقسیم خواهد کرد. البته باشگاه‌های که به خاطر کسب درآمد بیشتر یوفا را تهدید به ایجاد سوپرلیگ کرده بوند، نیز از این پول نقد اهدایی یوفا سود ببرند.

باشگاه‌ها برای هر پیروزی در مسابقات 2.8 میلیون یورو و برای هر تساوی 930.000 یورو پول می‌گیرند.

هر تیم فقط برای شرکت در مرحله گروهی 15.64 میلیون یورو هزینه دریافت می‌کند. تیم‌هایی که به مرحله یک شانزدهم نهایی برسند با 9.6 میلیون یورو جایزه، 10.6 میلیون یورو برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی، 12.5 میلیون یورو برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی و 15.5 میلیون یورو به هریک از فینالیست‌ها اهدا می‌شود. برنده 4.5 میلیون اضافی دریافت خواهد کرد. این بدان معناست که ممکن است یک باشگاه در مجموع 85.1 میلیون یورو جایزه نقدی بگیرد اگر در ماه می آینده تیمی در سن پترزبورگ به عنوان قهرمانی برسد – رقم 82.5 میلیونی را به دست خواهد آورد.

علاوه بر این، درآمد از مجموعه بازار حق پخش تلویزیونی و موقعیت یک باشگاه در رتبه بندی ضریب یوفا، یکی از ویژگی‌های جدید امسال است. هزینه‌های مبتنی بر ضریب توسط عملکرد باشگاه در 10 سال گذشته تعیین می‌شود. یوفا در مجموع 600.6 میلیون یورو سهام تقسیم می‌کند که ارزش هر سهم 1.137 میلیون یورو است. رئال مادرید با 51.4 میلیون یورو در این زمینه پیشتاز است. بایرن با 50.3 میلیون یورو دوم و بارسلونا با 49.2 میلیون یورو سوم هستند.

درآمد حاصل از حقوق پخش تلویزیونی

در مورد مجموعه بازار، یوفا مبلغی بالغ بر 300.3 میلیون یورو ارائه می‌دهد. این معیارها بر اساس "ارزش نسبی هر بازار تلویزیونی که توسط باشگاه‌های شرکت کننده نمایش داده می‌شود" است - به عبارت دیگر، میزان علاقه هر تیم به میزان تماشاگران تلویزیونی در کشورش ایجاد می‌کند. مولفه دیگری نیز وجود دارد که با موقعیتی که یک باشگاه لیگ داخلی خود را در رقابت‌های قبلی به پایان رسانده، تعیین می‌شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر