20:37 18 اکتوبر 2021
ورزش
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

تیم‌هایی ملی که در رویداد جام جهانی 2022 قطر راه پیدا می‌کنند فرصتی برای برگزاری اردوی تمرینی نخواهند داشت.

به گزارش اسپوتنیک؛ نظر به اسناد داخلی یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا)، تیم‌هایی که به بازی‌های جام جهانی قطر راه پیدا می‌کنند تنها یک هفته فرصت دارند که اردوی آماده سازی شان را برگزار کنند، امری که نمی‌تواند برای نیازمندی‌های کشورهای عازم قطر کافی باشد.

این به دلیل آن اتفاق می‌افتد که باشگاه‌های مختلف در سراسر دنیا اجازه حضور بازیکنان در تمرینات تیم‌های ملی کشورهای شان را از 14 نوامبر صادر نمی‌کنند، در حالی‌که مسابقات جام جهانی 2022 از 21 نوامبر در قطر آغاز می‌شود.

نشریه معتبر اکیپ در گزارشی مدعی شده که در بخشنامه‌ای که یوفا به 55 فدراسیون اروپایی فرستاده است، طی آن اعلام کرده که بازیکنان می‌توانند در 14 نوامبر به اردوی تیم‌های ملی کشور شان ملحق شوند.

این موضوع می‌تواند تیم‌ها را به مشکل جدی روبرو سازد، یعنی هر تیمی که به جام جهانی راه پیدا کند قبل از رفتن به دوحه می‌تواند یک بازی تدارکاتی برای حضوری آماده در این رویداد بزرگ داشته باشد.

این در حالی‌ست که در 22 و 27 سپتامبر 2022 دو مرحله بازی‌های لیگ ملت‌های اروپا برنامه ریزی شده است.

در سال‌های پسین این سبک برنامه ریزی محل منازعه بین کشورها و باشگاهی و نیز بازیکنان بوده است.

البته تیم‌های ملی و باشگاه از فرصت کم برای روند آماده سازی بازیکنان برای حضور در رویدادهای مهم شکوه دارند و در این بین، بازیکنان هم از این تقویم فشرده خسته شده و حتی این سیستم را به برده‌داری تشبیه می‌کنند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در ادوار گذشته معمولا حداقل سه هفته فُرصت آماده سازی به تیم‌های ملی اختصاص داده می شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر