08:54 27 جون 2019
کلوپ ویدیو

اشتباهات لفظی نخست وزیر جدید پاکستان در مراسم تحلیف سوژه شد + ویدیو

کلوپ ویدیو
دریافت لینک کوتاه
110

عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان در جریان مراسم تحلیف‌اش حتی با کمک قاضی نتوانست بعضی از کلمات را به شکل درست بیان کند.

به گزارش اسپوتنیک، عمران خان، نخست وزیر جدید پاکستان و رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان در جریان مراسم تحلیف وی در اسلام آباد، سوگند یاد نموده و رسماً به عنوان نخست وزیر پاکستان معرفی شد.

شماری از رسانه‌های پاکستانی و خارجی با نشر ویدیوی بخشی از این مراسم، به اشتباهات لفظی عمران خان در خوانش متن سوگند، اشاره نموده اند.

نخست وزیر جدید پاکستان در در این مراسم کلمات "خاتم النبیین" و "قیامت" را بدرستی خوانده نتوانسته است.

شماری از کاربران انترنت نیز با ذکر اینکه وی حتی نمی‌تواند به تعقیب قاضی کلمات را تکرار نماید، او را به تمسخر گرفته اند.

دیروز (شنبه، ۱۸ اگست) نمایندگان پارلمان پاکستان عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف را با ۱۷۶ رای به عنوان نخست وزیر پاکستان برگزیدند.

گفتنی است، حزب تحریک انصاف در انتخابات پارلمانی اخیر پاکستان که بتاریخ ۲۵جولای سال روان برگزار شد، توانست ۱۱۵کرسی از مجموع ۲۷۲کرسی را کسب نماید.

عمران خان، پس از برنده‌شدن حزب‌اش در انتخابات پارلمانی پاکستان وعده سپرده بود که روابط کشورش با افغانستان را بهبود می‌بخشد.

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان گفته بود: افغانستان تنها کشوری‌ است که بیشتر از همه در کار مبارزه با تروریزم صدمه دیده است؛ ما خواهان روابط بهتر با افغانستان استیم و به تلاش‌های خود برای برقراری صلح در این کشور، ادامه می‌دهیم.

مرتبط:

معرفی وزیران جدید کابینه‌ی پاکستان توسط عمران خان
فهرست برنامه‌های 100 روزه عمران خان منتشر شد
عمران خان سوگند یاد کرد
عمران خان به آزار جنسی زنان متهم شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر

ویدئوهای دیگر