12:32 30 نوامبر 2020
کلوپ ویدیو
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

انتشار نوار ویدیویی حمله یک زنبور سرخ آسیایی بر یک موش، کاربران سایت های اجتماعی را به وحشت انداخت.

به گزارش اسپوتنیک، در رویدادی بی سابقه یک زنبور سرخ آسیایی طی مدت یک دقیقه درگیری با یک موش این حیوان را از پای درآورد. زنبور سرخ غول‌آسای آسیایی که به زنبول قاتل شهرت دارد؛ بومی مناطق معتدل و گرمسیری آسیایی شرقی است که هر سال 50 انسان را به قتل می رساند. زهر زنبور توسط نیشی که 1 تا 4 اینچ اندازه دارد و درحالیکه هم‌زمان بافت‌های بدن را آب می‌کند به سیستم عصبی نیز حمله می‌کند.

زنبور سرخ آسیایی یکی از دو گونه زنبور سرخ است و با زنبور سرخ اروپایی شباهت بسیار دارد. این زنبور، اجتماعی است و به صورت گروهی لانه‌سازی می‌کنند. ملکه زنبور سرخ آسیایی به درازی 25 تا 35 میلیمتر است. نرها و کارگرها کوچک‌تر هستند. شاخک‌های نرها، هر کدام 13 بند دارد ولی شاخک ماده‌ها بیشتر 12 بندی است. این حشره معمولاً گوشتخوار است و گاهی از مواد قندی نیز تغذیه می‌کند. این زنبور به نام «زنبور سرخ» در همه جای ایران دیده می‌شود.

در سال 2010 میلادی گروهی از پژوهشگران اسراییلی و بریتانیایی دریافتند نوارهای زردرنگ بر روی شکم این زنبور به خاطر رنگدانه خاصی که دارد می‌تواند از نور خورشید برای حشره انرژی تولید کند. این امر می‌تواند توضیحی بر این مسئله باشد که چرا این زنبور بر خلاف بسیاری از زنبورهای دیگر در زمان تابش نور آفتاب فعال است.[۱]

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

ویدئوهای دیگر