06:23 21 سپتمبر 2021
کلوپ ویدیو

نظارت ربات‌های پولیس گشت‌زن روی رفتارهای اجتماعی در سنگاپور + ویدیو

کلوپ ویدیو
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

سنگاپور اخیرا ربات‌هایی به نام «خاویر» را به‌صورت آزمایشی برای گشت‌زنی راهی خیابان‌های این کشور کرده است. این ربات‌ها در طول سه هفته آینده وضعیت اجتماعی منطقه «Toa Payoh Central» را زیرنظر می‌گیرند تا آن‌چه که تحت عنوان رفتارهای اجتماعی نامطلوب تعریف می‌شوند را شناسایی کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، دولت سنگاپور قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای استفاده از دوربین‌های نظارتی دارد ولی با استفاده از ربات‌های خاویر برنامه‌ای آزمایشی برای استفاده از هوش مصنوعی در نیروی پولیس را آغاز می‌کند. یکی از رفتارهایی که توسط این ربات‌ها به عنوان رفتار نامطلوب تعریف شده، تجمع بیش از پنج نفر در شرایط کرونایی است که ناقض پروتکل‌های صحی موجود محسوب می‌شود.

ربات‌های خاویر همچنین نسبت به استعمال دخانیات در مناطق ممنوعه و دستفروشی‌های غیرقانونی حساس خواهند بود. این ربات‌ها می‌توانند فاصله بایسکل‌‌ها با سایر وسایل نقلیه را محاسبه کنند و در صورت شناسایی خطا، مورد را به اطلاع مرکز فرماندهی برسانند. افزون بر این، خاویر نمایشگری دارد که می‌تواند اطلاعاتی را برای راهنمایی رهگذران به نمایش درآورد.

این دستگاه‌ها دوربین‌هایی با زاویه دید 360 درجه دارند که امکان مشاهده محیط پیرامون ربات‌ها را برای مرکز فرماندهی فراهم می‌کنند. این ربات‌ها برای گشت‌زنی در سطح شهر به حسگرهای متنوعی مجهز شده‌اند که مانع از تصادف و برخورد آن‌ها با عابران پیاده می‌شود.

سنگاپور پیش‌تر اعلام کرده بود که می‌خواهد تعداد دوربین‌های نظارتی خود را در طول دهه پیش رو دو برابر کند و آن‌ها را به 200 هزار عدد برساند. حالا گفته می‌شود که ربات‌های خاویر هم می‌توانند به کمک این سیستم‌های نظارتی بیایند و نیاز به وجود افسران پولیس در سطح خیابان‌ها را کاهش دهند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

ویدئوهای دیگر