02:12 22 اکتوبر 2021
ورزش جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

روز سوم المپیک توکیو 2020، یک روز تاریخی برای ورزش فیلیپین بود.

به گزارش اسپوتنیک، روز سوم المپیک توکیو 22020، یک روز تاریخی برای ورزش فیلیپین بود و هیدیلین دیاز رکورد زد و اولین مدال طلای المپیک تاریخ فیلیپین را کسب کرد.

وزنه بردار 300 ساله فیلیپینی موفق شد در دسته 55 کیلوگرم زنان مدال طلا را از آن خودش کند. دیاز در جریان این پیروزی همچنین توانست رکورد دو ضرب (127) و مجموع المپیک (224) را هم بشکند.

مدال طلایی که امروز هیدلین دیاز به گردن آویخت، اولین مدال طلای تاریخ ورزش فیلیپین در المپیک بود. او همچنین با مدال خود، فیلیپین را نیز وارد جدول مدال های المپیک توکیو 2020 کرد. نمایندگان چین و قزاقستان هم در رده های دوم و سوم ایستادند.

دیاز در بازی های ریو 2016 هم مدال نقره را در کلاس 53 کیلوگرم کسب کرده بود و به انتظار 20 ساله کشورش برای کسب مدال المپیک پایان داد.

او در توکیو از آن هم بهتر ظاهر شد و توانست با کسب اولین طلای المپیک نام خود را در تاریخ کشورش ثبت کند. دیاز پس از احساساتی شدن هنگام وزنه زدن، در مراسم اهدا مدال نیز با شنیدن سرود ملی فیلیپین بسیار منقلب شد و به زحمت جلوی احساساتش را گرفته بود.

او پس از این موفقیت پاداشی 573 هزار یورویی، پیشنهاد چندین شغل برجسته و همچنین یک خانه را از سوی دولت فیلیپین دریافت کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر