11:04 23 سپتمبر 2021
ورزش جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دنیل مدودف در فینال مسابقات تنیس اوپن آمریکا نواک جوکوویچ را شکست داد و فاتح این رقابت‌ها شد.

به گزارش اسپوتنیک، دنیل مدودف مرد شماره دو تنیس جهان در دیدار پایانی مسابقات اوپن آمریکا دست به کاری غیرممکن زد و نواک جوکوویچ را مغلوب کرد.

تنیس‌باز روس در این مسابقه نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و توانست حریف نامدار خود را در سه ست متوالی با نتایج مشابه 6 - 4 مغلوب کند.

مدودف که در دو فینال قبلی خود ناکام مانده بود با شکست نوله به اولین گرند اسلم خود رسید و انتقام شکست ملبورن را از حریف صرب گرفت.

این بازیکن 25 ساله اولین تنیس‌باز روس است که بعد از مارات سافین در سال 2005 قهرمان یک گرند اسلم می‌شود.‌ او هم‌چنین بعد از یوگنی کافلنیکوف و مارات سافین سومین تنیس‌باز مرد روس است که قهرمان گرند اسلم می‌شود.

از آن طرف، جوکوویچ که به دنبال فتح چهارمین گرند اسلم متوالی خود و ثبت رکوردی تاریخی بود در آخرین گام ناکام ماند. او در صورت قهرمانی به 21ـمین گرند اسلم خود می‌رسید و برای اولین از فدرر و نادال عبور می‌کرد.

به این ترتیب، رکورد قهرمانی در گرند اسلم‌ها که بصورت مشترک در اختیار این ‌سه اسطوره دنیای تنیس است فعلاً روی عدد 20 باقی ماند و حال باید منتظر ماند و دید که در سال 2022 رقابت‌ آن‌ها چگونه پیش خواهد رفت.

مرتبط:

تنیس یو‌اس‌اوپن؛ مددوف با شکست حریف امریکایی راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر