02:28 24 نوامبر 2017
  وزارت خارجه روسیه

  وزاری خارجه روسیه و اذربایجان حل منازعه در قره باغ کوهی را مورد بحث قرار میدهند

  © Sputnik/ Valery Melnikov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 44 0 0

  بحث در باره مساله قره باغ

  ایلمار مامیدوف وزیر خارجه اذربایجان در روزهای ۲۴ — ۲۶ می از مسکو بازدید رسمی بعمل می اورد. در این باره در وزارت خارجه روسیه در روز شنبه خبر دادند.

  وزاری خارجه روسیه و اذربایجان در روز دوشنبه مذاکرات انجام میدهند.

  در اطلاعیه منتشره در سایت وزارت خارجه روسیه گفته شده: " بازدید اینده را در چارچوب دوام توسعه دیالوگ سیاسی روسیه — اذربایجان بررسی میکنیم… در جریان مذاکرات مورخ ۲۵ می وزاری خارجه وضع و دوورنمای همکاری دوجانبه، عرصه های کلیدی اجندای منطقوی و بین المللی، بشمول حل منازعه قره باغ کوهی مورد بحث قرار خواهند داد".

  در وزارت خارجه روسیه افزودند: " روسیه که یکی از روسای گروپ مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا می باشد، در طول بیش از دو دهه در حل منازعه در قره باغ کوهی نقش فعال بازی میکند. با درنظرداشت نزدیکی جغرافیایی و تاریخ مشترک ملل ما حل منازعه برای ما اهمیت درجه یک دارد و در جمله اولویت های سیاست خارجی روسیه شامل می باشد".

  در وزارت خارجه روسیه همچنان یاداوری نمودند که اذربایجان شریک مهم ستراتیژیک روسیه در منطقه ماورای قفقاز و بحیره کسپین محسوب میشود. در سند گفته شده: " مناسبات باکو را بر مبنای تساوی حقوق، احترام به منافع یک دیگر و حسن همجواری اعمار میکنیم".

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک