18:30 21 اگست 2017
  همه پرسی در یونان

  نتائیج همه پرسی: یونانیان پیشنهاد وام دهندگان بین المللی را رد کردند

  © AFP 2017/ Louisa Gouliamaki
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 6710

  نتائیج همه پرسی در یونانیان

  در یونان دیروز همه پرسی سراسری برگزار شد که در ان حکومت الکسیس تسیپراس این سوال را به معرض رای گیری گذاشت که ایا مردم با شرایط وام دهنده گان بین المللی در باره کمک مای موافق اند و یا انها را رد میکنند. نتیجه نشان داد که ۶۰٪ مردم با پذیرفتن شرایط وام دهنده گان مخالف اند.

  طبق نتایج منتشره، ۶۱،۳۱ فیصد  فیصد مردم یونان که در همه پرسی برای ادامه برنامه کمکهای پولی بین الملل شرکت کرده اند، با شرایط وام دهندگان موافقه نه نموده اند.  ۳۸،۶۹ فیصد مردم با شرایط موافق کرده اند. طبق معلومات وزارت داخله کشور، رای گیری بدون کدام مشکل برگزار شد. در همه پرسی ۶۲ فیصد مردم شرکت نموده اند.

  پس از اعلام اولین نتائیج رسمی در کابینه وزرای یوانان گفته شد که مذاکرات با وام دهندگان بلافاصله آغاز می شود، زیرا مردم پاسخ قاطعی داده ا ند که به حکومت امکان دفاع از موضعګیری خود را می دهد. نتائیج همه پرسی یونان نگرانی شدید در اروپا را به دنبال داشت. معلوم شد که انگیلا میرکیل صدر اعظم المان جهت بحث بر نتائیج همه پرسی در یونان با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه به پاریس سفر میکند.
  علاوه بر این، روز 6 جولای دیوید کمرون نخست وزیر انگلستان نشستی فوق العاده با مشاوران و وزرای کلیدی خود برگزار نمود.

  طبق گزارش خبرگزاری تاس، اوضاع در بروکسل، جای که نشست فوق العاده وزرای مالیه کشورهای اتحادیه اروپا برگزار میگردد، بررسی می شود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک