15:54 16 نوامبر 2018
پینتاگون

پنتاگون موفقیت های اردوی افغانستان را در مبارزه با طالبان باوجود افزایش ۶۰ فیصد تلفات مشاهده میکند

© Flickr/ Andrés Feliciano
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

نظر پنتاگون راجع به وفقیت اردوی افغانستان در مبارزه با طالبان

وزارت دفاع امریکا عقیده دارد که نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با طالبان، باوجود افزایش ۶۰ فیصد تلفات به مقایسه سال گذشته، بر موفقیت ها دست یافته است. این نظر را کریستین ورموت معاون رهبر پنتاگون اظهار داشته است.

ورموت طی سخنرانی در کنفرانس مطبوعاتی در مرکز تحقیقات ستراتیژیک و بین المللی اظهار داشت که افزایش تلفات با تحرک فعالیت نیروهای حکومتی مربوط است.

نماینده پنتاگون گفت: " این تلفات افزایش می یابند… چون نیروهای امنیتی افغان سرعت عملیات های خود را افزایش می دهند — انها کار زیادی انجام میدهند و انها با دشمن می جنگند". او افزود که همزمان تلفات طالبان نیز افزایش می یابد.

ورموت گفت:" طالبان مورد تعداد زیادی ضربات، نسبت به سال گذشته قرار میگیرند، انها توانایی رسیدن به اهداف ستراتیژیک و اوپراتیفی خود ندارند. انها اعلام میدارند که انها با نیروهای خارجی در افغانستان مبارزه میکنند، ولی این اعلامیه ها نظر به اینکه خود نیروهای امنیتی افغانستان کار زیادی انجام میدهند و مسوولیت به خاطر دفاع را بر دوش میگیرند و سهم اتیلاف کمتر میگردد، هر چه بیشتر بی بنیاد ثابت میگردند".

او تدقیق ساخت که بسیاری از این تلفات با حملات افراطیون بر پوسته های جداگانه مربوط می باشند و نیروهای ایتلاف بین المللی یکجا با نیروهای افغان اقدامات را جهت دفاع از انها اتخاذ میکنند. نظمیان غربی همچنان در امر پلانگذاری عملیات تهاجمی علیه طالبان کمک میکنند

به گفته ورموت، نظر به خروج نیروهای ایتلافی تحت رهبری امریکا از افغانستان طالبان حملات شان را تحرک بخشیده که "متوجه زیان رساندن به مردم بی گناه ملکی و بی اعتبار ساختن حکومت افغانستان می باشند". برعلاوه انها حملات را گروه های تروریستی دیگر مانند القاعده، دولت اسلامی، گروه حقانی و دیگران نیز انجام میدهند.

مرتبط:

پنتاگون: یکی از رهبران داعش در سوریه هنگام ضربه طیاره بی پیلوت از بین برده شده است
غوغا پنتاگون مانع مذاکرات نمی گردد
پنتاگون: امریکا و ناتو برای رویارویی طولانی با روسیه اماده میشوند
پنتاگون: نه محموله های نظامی و نه هم سربازان امریکایی به افغانستان از طریق خاک روسیه انتقال داده نخواهند شد
پنتاگون به قتل دو طفل هنگام ضربه هوایی در سوریه اعتراف نموده است
پنتاگون پذیرفته که امریکا در سوریه علیه داعش عملیات نظامی انجام داده است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک