22:56 24 نوامبر 2017
  گروه داعش پول خود را به دوران می اندازد

  گروه داعش پول خود را به دوران می اندازد

  Twitter / TelegraphNews
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 277 0 0

  به دوران انداختن پول خودی داعش

  گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) که اراضی وسیه در سوریه و عراق تصرف نموده اعلام داشته که در روزهای اینده نزدیک تمام اسعار خارجی را در شهر موصل عراق از چلند خارج می سازد و پول خود — دینار طلایی را به دوران می اندازد. در این باره در روز یکشنبه تلویزیون «السومرییه» عراق خبر داد.

  سکه های طلایی که در سال 635 میلادی در زمان حکمروایی حضرت عثمان استفاده میشدند و اسلامگرایان به مثابه نمونه برگزیده اند، به همین نام یاد میشدند.

  افراد مسلح راجع به دوران انداختن پول خود در موصل، پایتخت ولایت شمالی نینوای عراق، در مساجد و از طریق بلندگوها اعلام داشته اند.

  طوریکه افراد مسلح اعلام داشته، در روزهای اینده نزدیک داد و گرفت فقط توسط دینار طلایی صورت خواهد گرفت که در چهار شعبه بانک های که گروه «دولت اسلامی» در شهر افتتاح نموده، تبادله و توزیع خواهد شد. به گفته صاحبان مراکز تبادله، افراد مسلح در روز یکشنبه دالرها را از همه مراکز تبادله اسعار در موصول مصادره کردند. به دوران انداختن دینار طلایی در تمام ولایت نینوا را افراد مسلح «دولت اسلامی» در ماه سپتمبر پلان نموده اند.

  این گروه مردم را از استفاده از دینار عراقی در معاملات برحذر داشته است. طبق معلومات رسانه ها، ارزش دینار طلایی 139 دالر تعیین شده است.

  مرتبط:

  افراد مسلح داعش یک بنای یادگاری دیگر در شهر پالمیرا در خاک سوریه را منفجر ساختند
  یا مهاجر یا داعش
  طیارات جنگی ترکیه برای اولین بار در حملات ایتلاف ضد داعش شرکت کردند
  محکمه در مصر 12 جنگجوی داعش را به اعدام محکوم نمود
  افراد مسلح داعش قسمت 200 کیلومتری ساحل شهر سرت لیبیا را اشغال کرده اند
  برچسب ها
  دولت اسلامی
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک