14:43 24 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کشورهای آمریکای لاتین برنامه کمک به پناهندگان در ساحه عمل قرار میگرد.

طبق  نشریه برزیلی 2077 « Estadão »  نفر سوریای از آغاز  درگیری   سوریه  از کمک ارگان های مهاجریان  برازیل برخوردار شده اند.

دو  سال پیش  پس از آنکه  کمیته  ملی  در امور مهاجرین (سوناره)  وابسته به  وزارت  عدلیه برازیل  مقررات  ویژه  تسهیل  روند صدور ویزا  برای پناهندگان سوریه را  به اجرا گذاشت،  کشور برازیل یکی از  کشورهای پرتقاضا برای  پناهندگان اجباری شد.

 به گزارش « سوناره»  تعداد ویزاهایی که به مهاجریان سوریای  داده شده است  مساوی با تعداد  ویزا به شهروندان  اروپای جنوبی است.  مطابق با  آمار اروپا،  1335 نفر سوریای   بطور قانونی در اسپانیا  و 1005 نفر  در ایتالیا و 15 نفر در پرتگال  اقامت دریافت کرده اند.

بتو واسکونسِلوس  سخنگوی «  سوناره»  در این باره گفت: «  علاوه بر موضوع انسانی  که انگیزه کافی برای  پذیرش این افراد است ، برازیل  تعهدات بین المللی  خود را  در چارچوب قوانین داخلی به انجام می رساند. یعنی به کسانی پناه می دهد که به آن نیاز دارند».

سوناره در روز 21 سپتامبر  در جلسه ای  تصمیم تمدید و یا  لغو مقررات جدید  تسهیل  روند دادن ویزا به فراراین  را  اتخاذ خواهد کرد (  اعتبار این قانون  به سال 2013 میلادی   23 ماه سپتامبر به پایان می رسد).

قابل ذکر است  که در  دیگر کشورهای آمریکای لاتین  برنامه کمک  به مهاجرین از کشورهای دچار جنگ داخلی پیاده می شود.  به عنوان مثال، در ارجنتاین  از سال 2014 میلادی   « برنامه دولتی سوریه»  (که  چندی پیش  تمدید شد) اجرا می شود.  مقامات شهر  « پیلار» واقع در بخش مرکزی  کشور  آمادگی شهر  17 هزار نفری  برای پذیرش 50 فراری سوریه  را اعلام کردند که خارج از برنامه  دولتی است.

 چیلی نیز  در رابطه با پذیرش  مهاجرین  سوریه ابراز آمادگی کرد.

در اروگوئه که قبل از دیگر کشورهای آمریکای لاتین 42 مهاجر سوریه  را پذیرفته شدند  و سرمشقی برای  دیگر کشورها شد ، شایعه ای در روزهای تعطیل  گذشته پخش شد  دال بر اینکه  جوزه موخیکا رئیس جمهور سابق  پس از  مشورت با  همسرش لوئیسا توپولانسکی  به کمیساریای  عالی سازمان ملل  در امور مهاجرین  اعلام کرد، حاضر است  100 کودک یتیم  سوریای را  در خانه خود بپذیرد.  هنوز این خبر در  سایت  اداره کمیساریای عالی  سازمان ملل  درج نشده است اما در شبکه های اجتماعی  مورد تفسیر زیاد قرار می گیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر