09:58 22 سپتمبر 2018
شاه عربستان

پادشاه عربستان سعودی امر انجام تحقیق علل فاجعه در مکه صادر نموده است

© AP Photo / Saudi Press Agency
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

امر تحقیق علل فاجعه در منا

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی حکم تجدید نظر بر قواعد تامین امنیت زایران هنگام حج بعد از وقوع فاجعه اخیر در منا صادر نموده است.

به گزارش خبرگزاری"رویترز"، ملک سلمان خاطرنشان کرده که این تحقیقات باید بطور سریع انجام شود.
طبق آخرین اطلاعات، نتیجه ازدحام زیاد و تراکم جمعیت در وادی منا در نزدیکی مکه حداقل 717 زایر خانه خدا جان خود را از دست داده و863 نفر آسیب دیدند.

به گزارش روزنامه "گاردین"، خالد الفلاح، وزیر صحت عربستان اخیراً اعلام داشت که بی نظمی زایران و عدم اجرای دستورات مقامات سعدی باعث بروز فاجعه شده، اما شاهدان عینی می گویند ماموران پولیس که از تجمع تعداد بیش از حد مردم جلوگیری نکرده اند، مقصر هستند. روزنامه لبنانی "الدیار" ظهور قطار موترهای حامل محمد بن سلمان معاون ولیعهد عربستان که باعث انحراف مسیر حرکت حجاج شده، به مثابه دلیل وقوع فاجعه نام برده است.

اتباع پاکستان، ایران وهند از جمله قربانیان هستند که بسیاری از آنها به دلیل ازدحام جمعیت در گرمی بیش از 41 درجه سانتی گراد در سایه بر اثر خفگی جان خود را از دست داده اند.

قابل یاداوری است که حادثه دیگری در استانه مراسم حج در مکه رخ داده بود. در روز 11 سپتمبر کرن در محوطه مسجد الحرام سقوط کرد که بر اثر آن حداقل 109 نفر کشته و بیش از 230 نفر زخمی شده اند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک