20:20 22 مارچ 2018
  کاخ ملت تاجکستان

  لویه څارنوالی تاجکستان: نظرزاده در جریان پنج سال برای شورش امادگی میگرفت

  Nikitamaykov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  210

  اظهارات لویه څارنوالی تاجکستان در باره نظرزاده

  عبدالحلیم نظرزاده معاون وزارت دفاع تاجکستان که در اواسط سپتمبر از بین برده شد، در جریان پنج سال برای شورش امادگی میگرفت. در این باره لویه څارنوالی تاجکستان خبر داده است.

  در تاریخ 16 سپتمبر نیروهای نظامی تاجکستان راجع به نابودسازی نظرزاده که مسوولیت دو حمله بر نیروهای امنیتی در دوشنبه و شهر وحدت در تاریخ 4 سپتمبر بر دوش او گذاشته شده بود، خبر دادند.

  در گزارش که لویه څارنوالی تاجکستان اماده ساخته و شام دیروز از طریق چینل اول تلویزیون تاجکستان منتشر گردید گفته شده: " از سال 2010 تا اگست سال 2015 عبدالحلیم نظرزاده تحت رهبری محی الدین کبیری رئیس حزب رستاخیز اسلامی تاجکستان به منظور ایجاد گروه جنایتکار بصورت منظم به جنگجویان سابق اپوزیسیون متحد تاجک از منابع نامعلوم به ارگان های تحقیق از 400 تا 600 سامانی می پرداخت".

  تهیه کنندگان گزارش خبر دادند که نظرزاده "در طول همه این سالها تحت رهبری حزب رستاخیز اسلامی تاجکستان فعالیت میکرد و بیش از 30 گروپ جنایتکار را ایجاد کرده" که در هرکدام از انها 30 نفر شامل بودند. طبق معلومات لویه څارنوالی تاجکستان، تعداد مجموعی اعضای این گروه ها را 300 نفر تشکیل میداد.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک