13:20 26 سپتمبر 2018
ساعات کاری در سویدن به شش ساعت کاهش می یابد

ساعات کاری در سویدن به شش ساعت کاهش می یابد

© Sputnik / Kalinikov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

مدتهاست که کاهش ساعت کار روزانه از هشت ساعت به شش ساعت در جامعه سویدن بحث می‌شود. در مورد پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و تاثیر آن بر سلامت کارکنان و کارگران نظرات متفاوتی وجود دارد.

در حال حاضر شرکت های بزرگ سویدن از کارمندان خود خواسته است تا از فعالیت در شبکه های اجتماعی خودداری کنند و ساعت کاری خود را به منظور افزایش بهره وری کارمندان شادتر از هشت ساعت به شش ساعت کاهش میدهند. هدف اصلی کاهش ساعات کاری در سویدن، صرفه جویی انرژی کارمندان در زمان کاری و سرحال بودن آنها برای لذت بردن از زندگی شخصی شان اعلام شده است.

با وجود حفظ معاش ماهیانه، ساعات کاری مدیران کسب و کاری که زمان کاری شان دو ساعت کاهش یافته نشان میدهد که چنین اقدامی باعث بهبود بهره وری کار و شاد بودن آنها شده است.

از این به بعد کارمندان سویدنی زمان بیشتری را برای سپری کردن با خانواده هایشان و ورزش کردن دارند. کارمندان با خوشحالی و رضایت محل کار شان تا آغاز روز کاری دیگر ترک می کنند. در عین حال، این شرکت های بزرگ از کارمندان خود خواسته است تا در طول ساعات کار از فعالیت در شبکه های اجتماعی و دیگر فعالیت های منحرف کننده خودداری نمایند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک