11:13 20 جولای 2018
پولیس ترکیه مرکز آموزشی داعش را در ترکیه از بین برد

پولیس ترکیه مرکز آموزشی داعش را در ترکیه از بین برد

© Flickr/ tinou bao
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

براساس گزارش روزنامه "حریت " پولیس ترکیه مرکز آموزشی دولت اسلامی" داعش " را که نوجوانانی از ازبکستان و تاجیکستان را آموزش نظامی میداد، در استانبول از بین برد.

به گفته این منبع، این مرکز در منطقه پندیک در قسمت آسیایی ترکیه قرار داشته است. اواخر هفته گذشته اداره مبارزه با تروریزم و پولیس استانبول یک عملیات خاصی را به منظور جستجوی مراکز داعش در سیزده آدرس در منطقه پندیک و پنج منطقه نزدیک به پندیک انجام دادند. این عملیات با پشتیبانی پولیس هوایی استانبول صورت گرفت. درنتیجه این عملیات، 53 تبعه ازبکستان و تاجکستان از جمله 29 جوان و 24 نوجوان تا سن های 18 ساله که تمرینات نظامی را تحت نظر شورشیان داعش میدیدند، دستگیر شدند.

نوجوانان به پوسته پولیس استانبول فرستاده شده و در تحقیقات اولیه اعتراف کردند که این نوجوانان قصد داشتند برای پیوستن به صفوف داعش به سوریه و عراق بروند.

به گفته پولیس استانبول، ازبک ها و تاجیک در منطقه پندیک زیر زمینی ها را برای آموزش نظامی به داعش کرایه میدهند. کودکان تمرینات نظامی را در مراکز خاص تحت نظر شورشیان داعش سپری می کنند. براساس گزارش رسانه های ترکیه، هفته گذشته پولیس این کشور مزدوران خارجی که با داعش ارتباط داشتند، دستگیر کردند.

 

برچسب ها
دولت اسلامی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک