12:46 22 مارچ 2018
  آزمایش منحصر به فرد لیزر فضایی توسط روسیه

  آزمایش منحصر به فرد لیزر فضایی توسط روسیه

  © Flickr/ nasamarshall
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  110

  آژانس فضایی فدرال روسیه در نظر دارد یک آزمایش منحصر به فرد فضایی را انجام دهد. به گفته این آژانس، با کمک لیزر تلاش می کنیم بدون استفاده از سیم، به سفینه باربری "پروگرس" که مسیر حدود 1،5 کیلومتر را از بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی به این ایستگاه فضایی طی می کند، انرژی انتقال دهیم.

  ویاچسلاو توگاینکو رئیس سیستم های انرژی نسل جدید وسایل نقلیه فضایی- راکت های فضایی روسیه و رئیس شرکت "انرژی" گفت: درحال حاضر بهترین مختصصان کشور روی این پروژه که حدود 60 فیصد رو به اتمام است، کار می کنند.

  به گفته وی، این شرکت باید مسیر عبور این سفینه را که حدود 1،5 کیلومتر تا ایستگاه فضایی بین المللی فاصله دارد، برای گرفتن انرژی و انتقال آن از طریق سیستم هدایت کننده آماده سازد. وی افزود: این سیستم برخی از آزمایش ها را با موفقیت سپری کرده است.

  به گفته آقای توگاینکو، نتایج تحقیقات اولیه در زمینه انتقال لیزری انرژی به فضا نشان داد، که ما می توانیم چنین آزمایشی را با موفقیت در فضا انجام دهیم.

  این پروژه توسط مختصصان شرکت "انرژی" طراحی شده و ایجاد این سیستم های لیزری مجهز به گیرنده های خاص کارآمدهای بسیار زیادی از جمله انتقال انرژی به فضاپیما را دارد و زمینه های جدیدی را برای اکتشافات فضایی هموار می کند.

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک