16:46 23 جنوری 2018
  پنتاگون

  سلاح عجیب امریکا علیه روسیه و چین

  © Flickr/ Andrés Feliciano
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 04

  پنتاگون سلاح عجیب جدیدی را برای مقابله با روس ها و چینائی ها می سازد

  روبرت وورک ، معاون اول وزیر دفاع ایالات متحده و جنرال پل سلووی، معاون رئیس ستر درستیز قوای امریکا در مصاحبه با روزنامه "واشینگتن پست" از طراحی "سلاح عجیب" جدید ناتو برای بازداشتن روسیه و چین خبر دادند.

  این نظامیان آمریکایی درباره تحقیقات سخن گفتند که تا چند ماه قبل جزو بزرگترین اسرار نظامی بودند. روبرت وورک گفت:" ما سیستم های نظامی نیرومندتری را می سازیم و اگر زمانی روس ها و چینائی ها جرئت رویارویی با ما را پیدا کنند، احساس عدم اطمینان را در آنها به وجود خواهیم آورد". به گفته وی فقط به این شکل می توان بدون استفاده از سلاح هسته ای پیروزی شد.

  به گزارش خبرگزاری "تاس"، سخنگویان پنتاگون بطور آشکار از قصد خود برای استفاده از جدیدترین وسایل دارای شعور مصنوعی و آموزش اتوماتیک جهت ساخت سلاح روباتی سخن می گویند. از جمله ایجاد "گروه روبات های انسان گونه" و "سربازان مافوق قوی" در سطر کار آمریکایی ها قرار دارد.

  روزنامه "واشینگتن پست" می نویسدک" هر چند ممکن است تخیل علمی به نظر برسد، پنتاگون به این نتیجه رسیده که چنین سیستم های پیشرفته ای بهترین روش مبارزه با پیشرفت های سریع فعلی در نیرویهای مسلح روسیه و چین است". این روزنامه خاطرنشان می سازد، این شبیه برنامه "جنگ های ستاره ای" ریگن است که 30 سال پس از ارائه آن مطرح می شود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک