08:25 25 فبروری 2018
  Pakistan's Prime Minister Nawaz Sharif

  لابی گری های پاکستان

  © AP Photo/ Matt Dunham
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 30

  روزنامه پاکستانی به نقل از منابعی اعلام کرد که پاکستان پس از هشت سال بار دیگر برای گسترش لابی‌های این کشور در امریکا تلاش می‌کند.
  یکی ازمقامات ارشد دولت پاکستان به شرط عدم افشای نامش گفت: لابی‌ پاکستان در واشنگتن در گذشته وجود داشت اما اسلام‌آباد بار دیگر برای گسترش آن فعالیت‌هایش را آغاز کرده است.
  اسلام‌آباد در دوران حکومت «پرویز مشرف» رئیس جمهور و رئیس سابق ستاد ارتش پاکستان لابی‌گری در واشنگتن را متوقف کرده بود اما برای بهبود اعتبار خود در آمریکا بار دیگر به این جریان روی آورده است.
  پاکستان با در نظر گرفتن روابط هند و سایر کشورها و همچنین موضوع عدم معامله جنگنده‌های «اف-16» امریکا، تصمیم گرفته تا لابی خود را در این کشور افزایش دهد.
  تیم رسانه‌ای نخست‌وزیر و یک مقام ارشد دولت پاکستان این تصمیم‌گیری اسلام‌آباد را تایید کرده‌اند.


  این مقام ارشد پاکستانی همچنین گفته است که کشورش قربان‌های زیادی در جنگ علیه تروریسم داده است همچنین اقتصاد این کشور نیز متحمل زیان شده است.
  این مقام پاکستانی در مورد جزئیات لابی‌گری و احتمال تشکلهای دخیل در آن را ارائه نکرد.
  داون نیو چندی پیش در گزارشی خبر داد که «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان در کمیته سنای این کشور گفته که اسلام‌آباد ایجاد لابی در آمریکا را نهایی کرده است.
  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از «داون نیوز»، روابط پاکستان و امریکا در دو کشور ماه گذشته به دلیل کشته شدن «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان افغان در حمله پهپادی ایالت «بلوچستان» دچار تنش شد.
  و علاوه برآن نیز توقف کمک مالی آمریکا به پاکستان برای خرید 8 جنگنده «اف-16» نیز تیرگی روابط دو کشور را بیشتر کرد.

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک