07:13 19 جون 2019
بشار الأسد وأردوغان

سوریه از رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت شکایت کرد

© AFP 2019 / LOUAI BESHARA
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

وزارت عدلیه سوریه به خاطر سرقت واحدهای صنعتی در ولایت ‌های مختلف این کشور از جمله حلب و انتقال تجهیزات آن به ترکیه توسط عناصر تروریستی از رئیس جمهور این کشور شکایت کرد.

به گزارش همشهری به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت عدلیه سوریه از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت مایملک و بیت المال و دارایی 37 کارگاه و واحد صنعتی در حلب شکایت کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، که وزارت عدلیه این کشور اعلام کرده است که در تاریخ 10/ 8/ 2015 گزارشی را به همراه مستندات و مدارک تهیه و علیه اردوغان شکایت کرده است.

این نهاد سوری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور ترکیه 37 واحد صنعتی و یک کارخانه در حلب را سرقت کرده که خسارات وارده به آن به 5 میلیارد و 295 میلیون دالر می رسد.

کمیته حقوقی مسئول تهیه پرونده‌های قضایی برای پیگرد گروه‌های تروریستی که سازه‌های صنعتی را از سوریه سرقت و به ترکیه منتقل کرده است در گزارش نخست خود از اردوغان خواست که این خسارات را پرداخت کند.

این کمیته که با دستور وزارت عدلیه سوریه در سال 2015 تشکیل شد و شامل نمایندگانی از وزارتخانه‌های صنعت، اتحادیه اتاق صنایع و اتاق بازگانی حلب است و هدف آن تشکیل پرونده‌های قضایی برای تعقیب و پیگرد اشخاص حقیقی و حقوقی است که در سرقت سازه‌های صنعتی از ولایت های حلب، ادلب، رقه؛ دیرالزور و حسکه و انتقال آن به ترکیه دست داشته‌اند.

مرتبط:

ترکیه قصد استقرار سیستم دفاع هوایی جدید در مرز با سوریه را دارد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر