05:29 20 جنوری 2018
  Solar Impulse 2 descends to land in Muscat March 9, 2015. Two pilots attempting the first flight around the world in a solar-powered plane began the maiden leg of their voyage on Monday, the mission's official website said. Solar Impulse 2 took off from Abu Dhabi in the United Arab Emirates en route to the Omani capital Muscat at the start of a five-month journey of 35,000 km (22,000 miles) organised to focus the world's attention on sustainable energy. The Solar Impulse 2, a solar-powered plane, flies over the Sheikh Zayed Grand Mosque in Abu Dhabi during preparations for next month's round-the-world flight, February 26, 2015.

  پایان سفر هواپیمای خورشیدی به دور دنیا

  © REUTERS/ Jean Revillard/Handout via Reuters © REUTERS/ Solar Impulse/Revillard/Rezo.ch
  1 / 2
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 در نهایت آخرین مرحله از سفر خود را پشت سر گذاشت و پس از سفری طولانی مدت به دور دنیا و ثبت رکورد به مقصد خود رسید.

  سایت تابناک به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو می نویسد، این هواپیمای خورشیدی در ماه مارچ سال گذشته سفر خود را آغاز کرد و توقف در تمام میدان هوایی های مانند میدان هوایی پنسیلوانیا، میدان هوایی بین‌المللی دیتون و اوهایو و آریزونا را تجربه کرد.

  سفر این هواپیما در مجموع 505 روز طول کشید و در تمام این مدت سولار ایمپالس 2 با سرعتی مانند سرعت یک خودرو در حال حرکت بود.

  هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 ساعت پیش و در ساعت 4:05 بامداد در میدان هوایی البطین ابوظبی امارات فرود آمد و رکورد طولانی‌ترین پرواز بدون نیاز حتی به یک قطره سوخت را به نام خود ثبت کرد.

  آخرین مرحله از پرواز این هواپیمای خورشیدی که به سمت میدان هوایی ابوظبی بود بیش از 48 ساعت طول کشید.

   هدایت آخرین مرحله از پرواز این هواپیما به عهده بتراند پیکارد پیلوت سوئیسی بود که مسافت دو هزار و 763 کیلومتری را طی کرد.

   این هواپیما آخرین مرحله از سفر خود را از قاهره  آغاز کرد و با عبور از دریای سرخ، شبه جزیره عربستان و خلیج فارس در نهایت با موفقیت سفر خود را به پایان رساند.

  سولار ایمپالس 2  در مجموع از 4 قاره، 2 اقیانوس و سه دریا به مسافت 42 هزار کیلومتر عبور کرد و رکورد سفر به دور دنیا را به نام خود ثبت کرد.    

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک