02:28 20 مارچ 2018

  ادعای عجیب فرمانده سابق نیروهای گارد ریاست جمهوری ترکیه

  © AP Photo/ Burhan Ozbilici
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  فرمانده سابق نیروهای گارد ریاست جمهوری که متهم است مسئولیت حمله به تلویزیون ترکیه در شب کودتای نافرجام این کشور را بر عهده داشته است، در دفاعیات خود مدعی شد که از او خواسته بودند برای آزادسازی ساختمان تلویزیون ترکیه از چنگ داعش که آن را اشغال کرده بود، به آن حمله کنند.

  به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «محمد تانجو بوشور» فرمانده سابق نیروهای گارد ریاست جمهوری ترکیه که متهم شده است مسئولیت به حمله به تلویزیون رسمی این کشور "تی آر تی" در شب کودتای نافرجام متهم شده است ادعا کرد دلیل حمله به ساختمان تلویزیون رسمی، دریافت گزارش هایی مبنی بر حمله تروریستی عناصر داعش به آن بود.

  او که به دنبال کودتای نافرجام اخیر در ترکیه بازداشت شده است هر گونه ارتباطی با تشکیلات فتح الله گولن یا دولت موازی را کاملا رد کرد و تصریح کرد:- "من با آنها هم عقیده نیستم؛ زیرا دیدگاه من درباره زندگی با دیدگاه آنها کاملا متفاوت است".

  بوشور در مقابل دادستان گفت:- "هیچ کدام از نیروهای نظامی که به ساختمان شبکه دولتی "تی آر تی" حمله کردند به جز «دگروال دوم محسن قدسی» از اقدامات ارتش اطلاعی نداشتند. او بود که مرا به ساختمان تلویزیون کشاند".

  مرتبط:

  پولیس ترکیه یک زن آلمانی مظنون به داشتن ارتباط با گولن را بازداشت کرد
  در جنوب شرق ترکیه دو ولایت جدید ایجاد می شود
  نیروهای ویژه ترکیه کماندوهای که میخواستند اردوغان را بربایند را دستگیر کردند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک