13:41 20 جنوری 2018
  روسیه: امریکا به جای اتهام زنی توجه به حقوق بشر در داخل امریکا کند

  روسیه: امریکا به جای اتهام زنی توجه به حقوق بشر در داخل امریکا کند

  © Flickr/ Sean Ellis
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  روسیه اعلام کرد: وزارت امور خارجه امریکا که با اتهام زنی خارجی به تمام جهان درس دفاع از حقوق بشر و آزادی های مدنی می دهد، نسبت به مسائل داخلی این کشور در عرصه حقوق بشری چشم پوشی می کند.

  به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از ایرنا، الکساندر بیکانتوف معاون سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با انتقاد از گزارش تازه واشنگتن در عرصه آزادی مذاهب، نوشت: وزارت امور خارجه امریکا بار دیگر شیوه معمول و به شدت دچار ماهیت سیاسی خود را در بخش مربوط به روسیه در گزارش آزادی مذاهب در سطح جهان به نمایش گذاشت.

  وی افزود: گزارش امریکا مملو از اطلاعات جعلی، نادرست و با ایرادهای آشکار در مورد روسیه است که حقیقت ندارد.

  بیکانتوف خاطرنشان کرد: واشنگتن طبق رویه معمول خود در مورد وضع مذاهب در روسیه و تلاش های صورت گرفته برای احقاق حقوق پیروان مذاهب مختلف و رویدادهای مثبت در این عرصه سکوت می کند.

  معاون سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد: رویکرد درس دادن حقوق بشری امریکا مربوط به کریمه هم می شود، زیرا تصویری ارائه کرده که گویا مسلمانان این شبه جزیره در وضع غیرقابل تحملی زندگی می کنند.
  بیکانتوف افزود: با توجه به پیشینه امریکا، نشان دادن رویکردی جز موارد ادعا شده ضد روسی در گزارش اخیر که به شیوه معمول وزارت خارجه این کشور تبدیل شده، بعید بود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: واشنگتن باز هم مانند همیشه گنجاندن بخش پیوند به وضع حقوق بشر و آزادی مذاهب در امریکا را در گزارش سالانه خود از یاد برده است.

  مرتبط:

  کیم جون اون رهبر کوریای شمالی به رئیس جمهور روسیه "پیام دوستی" فرستاد
  گردشگران چینایی دو میلیارد دالر در روسیه صرف خرید و سایر هزینه ها کردند
  سرگئی شویگو توضیح داد چرا پایگاه نظامی روسیه در سوریه ضرور است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک